Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Motorhibás autó bontása lehet...

Motorhibás autó bontása lehet saját kezűleg?

Figyelt kérdés

Adott egy 23 éves autó(Opel Vectra). Sajnos egy ideje már motor problémával küzdök vele, de most meg már véglegesen megadta magát. Sajnos az olaj elfolyt és szépen elkopott az egyik henger, a szerelő szerint tönkre ment. Éppenséggel még a városban elrohangálok vele amíg tart a műszaki, arra még jó!

Az autó jó és működő képes használt ára max 200e forint lenne. Szerintem a motor javítást, vagy motorcserét nem úsznám meg 150e alatt. Eladni így nem tudom csak max bontónak, az meg átvenné ingyen, és intézné a papírmunkát. Kivonás, bontási engedély ilyesmik.

Ekkor egy fillért se látnék belőle.

Pedig ott van a kocsi összes jó alkatrésze, karosszéria, futómű, ülések, lámpák, váltó stb. Ezekből lazán ki lehetne árulni 150e-et is akár.

Vagy intézhetem egyedül a kivonást és a bontó adna bontási igazolást, és eladhatom én alkatrészenként a kocsit? Vagy mitévő legyek hogy a legjobban járjak?



2016. okt. 18. 20:01
 1/7 anonim ***** válasza:
40%

Veszel egy motort zsebpénzért, belerakod és használod tovább, ha a körítés tényleg jó. Ez - ha magadnak csinálod- megvan mondjuk 30 000-ből ( bár attól is függ milyen motor van a kocsiban ).


A "házi bontáshoz" ki kell vonatni véglegesen a kocsit - azért is fizetsz - és szerintem egy 23 éves Vectrából nem fogsz kiárulni 150 000-ret.

2016. okt. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Te nem intézheted, le kell adni mert veszélyes hulladék.

Egy megoldás van ami pénzt is hozna neked de az csalás lenne.

2016. okt. 18. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nekem az is jó ha 100-at kiárulok belőle. pl a 4 ajtó mennyit érhet? 20e, a váltója? 20e? Lámpák: 20e, ülések:20e Sárvédő, motorháztető, ködlámpa, szélvédő, kuplunk, ezek is össz érhetnek 30-at kb.

Ha kiviszem a mélybe akkor is kapok érte valamennyit :)

2016. okt. 18. 20:46
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Király. 100-at kiárulsz, egy okosított bontós kivonás vagy 50 000 és akkor 50 000-ért szívtál a bontással, a fennmaradó hulladékkal, a postázással stb.. Ennyit nem ér az egész buli.
2016. okt. 18. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
93%

"Ha kiviszem a mélybe "

Hat ezen eskü beszartam!!!

Egyebkent meg a méh telepen kb 20-25 ezret adnak az egesz kocsiert!De ez csak a papir nelkuli vackokra igaz,a tiedet eleve at sem vennek,mert a méh telep nem ad ki bontasi igazolast!

2016. okt. 19. 02:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Oké. :) Elírtam. A méhbe amugyis csak a csupasz kasznit, a vázat vinném. Amugy a bontós azt mondta ha neki adom a kocsit, a 30e forint költséget kifizeti. Akkor viszont ingyen megszabadulok a kocsitól, ő meg kiárul belőle magának amennyit tud. Tényleg jó lenne csak egy másik motor bele, de én már nem költenék erre a kocsira többet, már így is 9 éve az enyém. Új kocsin gondolkozom. Csak ugy vélem a semminél ez a kocsi többet ér.
2016. okt. 19. 07:25
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem tudod kivonatni forgalomból anélkül hogy leadnád bontóban. Az egy dolog hogy (szerinted) 200E-t ér, de kérdés hogy mikor tudod ennyiért eladni. A másik kérdés hogy van e benne 150E Ft-nyi anyag amit ki tudsz árulni. Vidd el a bontóba, ha van még benne valami használható akkor legfeljebb nem kell fizetned a bontósnak, mert ő gyakorlatilag pont az eljárási díjért megveszi tőled.
2016. okt. 19. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!