Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki bandit 400-s_Ha gyakran...

Suzuki bandit 400-s_Ha gyakran beinditom csak ugy hetente 1* most hogy használaton kivül van ajánloták akkor be köpi a gyertyát mi az oka? 1 gondolok tettem bele kisebb hőértékűt nem segitet

Figyelt kérdés

#gyertya.hőérték
2016. okt. 21. 12:47
 1/4 anonim ***** válasza:
Minek indítgatod hetente? Havonta is bőven elég, nem lesz semmi baja. Ezt az állandó helyben járatást a kisebb hőértékű gyertya se bírja, az is leszutykolódik, arról meg nem is beszélve hogy a hidegindítás a legrosszabb dolgok egyike ami egy motorral történhet.
2016. okt. 21. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
69%
Hát azért hetente nem árt beindítani.Már csak azért se mert ne akkor derüljön már ki hogy nem indul a kocsi amikor pont indulnál valahova.Én már jártam úgy hogy állva hagytam a kocsimat 1-2 hétre,aztán jól megszívtam amikor mennem kellett valahova de nem indult be.Ha az aksi se új meg úgy egyébként is problémás a kocsi akkor meg főleg ajánlott hetente beindítani hogy ne érje az embert kellemetlen meglepetés.Egyébként se jó ha sokáig áll a kocsi
2016. okt. 21. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
1-nek elöször is köszi .Van 1 2008 swiftem is neha azzal közlekedve nem hobiból!!! 3 km alatt 4-5 is leáll indit mégsem köpi be + mindig 1-st köpi be,tényleg csak okára vagyok kiváncsi már azt is hallotam hogy ez a sor 4 ezzek problémája
2016. okt. 21. 15:44
 4/4 anonim ***** válasza:

Azért kicsit más a Swift meg más a Bandit, bár mindkettő Suzuki... :D

Nem igényli a motor a gyakori indítgatást, sőt kifejezettem rossz neki, de ezt már írtam. Ha nem mész vele csak beindítgatod, akkor a kenőolaj felhígul mert nem melegszik át és nem párolog ki belőle a benzin, ez rontja az olaj kenőklpességét. A kondenzvízzel ugyenez a helyzet, sőt az még oxidája is a fémeket a motorban, sőt az égéstermékekkel savakat alkot az meg aztán nem kell mondjam mennyire káros dolog. Na tőlem aztán indítgasd hetene, aztán azt veszed majd észre, hogy hidegen kéken füstöl a motor és eszi az olajat. De lehet hogy egyszer be se fog indulni mert lekormosodtak a gyertyák. A gyertya zárlata meg vagy viszi a trafót a sírba, vagy nem.

2016. okt. 21. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!