Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Én voltam szabálytalan vagy a...

Én voltam szabálytalan vagy a másik fél?

Figyelt kérdés
Történt ugyanis , hogy Simsonnal megyek egy autós mögött, 30-al pötyögött, gondoltam azért, mert nemsokára jelzőlámpa jön, utána majd meglodul, jelző lámpa után folytatta a pötyögést, és nekem kissé kényelmetlen volt a tempó, nem siettem sehova, de azért zavaró hogy egy főútvonalon 30-al pötyögjek, ráadásul egy autó mögött mert ő nem gyorsít fel, én a szegély mellett mentem, mint segédmotorral szokás, gondoltam hogy akkor jó, simán elférek az autó meg a szegély között, elmegyek az autós mellett, de amikor majdnem mellé értem, gondolt egyet és le akart állni egy ház mellé, én nekem meg nagyott kellett fékeznem, még a motor hátulja is bekacsázott, indexelni csak akkor kezdett, amikor már kanyarodott, ráadásul hirtelen tette, tetőzte a dolgot hogy hátulról sütött a nap, így alig láttam az indexet, ami szerintem alapból nem világított teljes erővel, én azért érezhetném magam hibásnek, mert mellette akartam elmenni, de ő meg miért megy 30-al 400-500 méteren keresztül egy főúton? És indexelni is későn kezdett, és talán még az is lehet a hibája, hogy hiába voltunk közös sávban, attól még én jobb kézről érkeztem neki, és el kellett volna engednie engem, így inkább csak lezárta a "saját" sávomat.
2016. okt. 22. 15:46
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem meg, ha ismernéd a KREZT akkor tudnád, hogy balról előzünk nem jobbról és akkor nem lenne ilyen probléma. Egyébként meg az, hogy 30-al megy lehet idegesítő, de nincs jogod ítélkezni, most megtanultad, hogy nem jobbról előzünk, pont azért, mert nem mindi néznek bele a tükörbe megállás előtt. Ő is hibás volt ez tény, de te se panaszkodhatsz a bénáskodás terén.
2016. okt. 22. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
79%

A piacon vetted a jogosítványodat?

Jobbról ajartál előzni, és jobbkéz szabállyal indokolni a hülyeséget.

Bosszantó a tötyörgés, de mint kiderült meg akart állni, és valószínűleg nem ismerte a környéket, azéért ment lassan mert keresett valamit.

Vedd elő a KRESZ könyvet és olvasd át az előzésről szóló fejezetet.

2016. okt. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
54%

"A piacon vetted a jogosítványodat?"


Szerintem ennek még jogsia sincsen.....

2016. okt. 22. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
81%
Jobbról alapvetően is csak akkor mehettél volna el mellette ha ő lekanyarodik balra....
2016. okt. 22. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
69%
Hát neked se az úton van a helyed bazz. Miért nem balról előzted?
2016. okt. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
52%
Neked csupa szubjektív érved van (szerinted lassan ment, szerinted későn indexelt, szerinted halvány az indexe, szerinted, szerinted). Míg te egyértelműen hibáztál, mert jobbról előztél, ami tilos. Ő is lehetett volna körültekintőbb, de a balesetet te idézted elő a szabálytalanságodal. Semmi nem írja elő, hogy főútvonalon 50-nel kell menni (lehet, hogy kátyús volt, keresett egy házat stb). Idegesítő, de te megelőzhetted volna balról és a probléma letudva.
2016. okt. 22. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
24%

hát igen, én is büntetném az ilyen tögyögőket, ugyanis sokkal de sokkal több balesetet okoznak, mint aki gyorsan megy. sztem egy 10% eltérés oké, de aki annál lassabban vánszorog, és ezzel iszonyú nagy balesetveszélyt idéz elő, mivel felbaxxxa az agyát az összes többinek, aki mögötte jön, azok meg akár veszélyes módon is előzgetésbe fognak, na ezt semmiképpen se engedném.

a gyorshajtás csak amolyan statisztikai maszlag (ráadásul nem is igaz, mert ugye egybe mossák a relatív gyorshajtással nálunk .... no comment), a lassúhajtás sokkal több problémát okoz az utakon. én betenném a KRESZ-be, aztán kapásból eltűnnének a szőkemacák is meg a kalapos papák is, ez a két legveszélyesebb típus közlekedik az utakon, akiket már úgy 200-300 m távról ki lehet szórni a forgalomban, annyira tökölnek.

2016. okt. 22. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
64%
Az egy dolog hogy ő irritálóan lassan megy, de jobbról akkor sem előzzük meg, pont azért mert aztán egy pillanat alatt leszorít, másrészt szabálytalan, ezért nem is számít arra az autós hogy te jobbról előződ. Mindazonáltal mindannyian csinálunk hülyeségeket időnként, de ezekből tanulni kell. Most ezt a leckét megtanultad. Így lesz belőled jó (jobb) motoros.
2016. okt. 22. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
21%
Jobbról SOHAA nem előzünk, semmivel sem, főleg nem kis motorokkal, vagy biciklivel, jóval nagyobb járművet. Persze az autós is figyelhetett volna jobban, de van egy bizonyos pont, ahol nem látszik a tükörben sem, ha van az autó mellett valamit, ez a holtpont. Ha majd vezetsz autót, tudni fogod melyik ez a pont.
2016. okt. 22. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
49%

Mindketten szabálytalanok voltatok, de a te hibád sokkal súlyosabb volt. Az autós a késő indexelés miatt, te a jobbról előzés miatt. Ha lenne rutinod, akkor számíthattál volna rá, hogy azért tötymörög, mert valahol le akar kanyarodni. Igaz, ehhez nem ártana, ha tisztában lennél olyan alapvető dolgokkal, mint a jobbkézszabály vagy az előzés szabályai.

Szerencséd, hogy ennyivel megúsztad. További balesetmentes közlekedést.

2016. okt. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!