Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Az észak-amerikai, európai...

Az észak-amerikai, európai autók kezdenek "összeérni"?

Figyelt kérdés

A méretekre gondolok.


Némelyik amerikai osztály összement kicsit.

A 90-es években a Ford Crown Victoria hatalmas volt 5,3 méteres hosszal.Ott ez volt a full size.

Viszont az amerikai full size kategória összement kicsit.

Az európai meg növekedett, így nagyjából egyméretűek lettek.


A középkategóriánál meg az európai autók nőttek fel az amerikaihoz.


Manapság is gyakran látni 1. generációs Audi A4-est.

Mellé állítasz mondjuk egy új 2016-os Skoda Superbet, látszik, hogy milyen kicsi mellette az A4.



2016. okt. 25. 20:17
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Marhaságokat írsz.

Voltam kint USAban úgyhogy testközelből elég sok autót láttam. A ford F150 például hatalmas, nagyobb mint egy európai pick-up, pedig ez a legkisebb modellje az F-sorozatnak.

Egy amerikai egyterű alapból nem 7 hanem 8 személyes, legalábbis amiben ültem és ránézésre is nagyobb volt mint pl Egy Sharan.


Az Audi A4 nem egy kategória az Superbbel. Az A4-es a VW jettával van egy szinten. A jettától a passat nagyobb és a passat, A6, superb egy kategória.

Egyes autóknak az utódai ugyan nagyobbak, de ez nem azt jelenti hogy akkorák lesznek mint az amerikai autók.

Amerikában pl kompakt kategória nem nagyon van. A leggyakoribb a sedan, suv, pick-up, egyterű.

Van kombi meg kis autó is de ritkább és az is jobban európából származik vagy ázsiai.

2016. okt. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az A4-est az Octavia mellé kell állítani. A Superb egy hajó, az majdnem mindentől hosszabb.

Az amerikai autók sem lettek kisebbek, inkább az történt, hogy egyre több kisebb autóra van ott is igény.

2016. okt. 25. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1#


Igen, elcsúsztak a kategóriák.


Egy régi középkategóriás egy mai alsó-középnek felel meg, sőt, már majdnem annak is kicsi.A régi A4 csak 4,5 méter hosszú volt.



A középkategória legnagyobb európai példányai a Superb meg a Talisman.De, ugyanúgy középkategória, mint a Passat, Mazda 6, Avensis meg a többi, csak kicsit kövérebbek.

Nem akkorák, hogy a felső-középbe lépjenek, ahol az A6 , E klass Merci van.

2016. okt. 25. 20:50
 4/4 anonim ***** válasza:
Én idehaza még nem láttam akkora autót, amivel kint közlekedek. Egy Escalade-m van, idehaza apám Rav4-es autójával közlekedek ha itthon vagyok. Mit mondjak, a Rav4 egy dedgem az Escalade-hez képest.
2016. okt. 29. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!