Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Lefoglalóztam egy autót de ha...

Lefoglalóztam egy autót de ha a kereskedő nem teljesít alku belefér?

Figyelt kérdés

Veszek egy autót 900ezerért régi autómat 500 ezerért beszámolta. November 4.én át kell adjam a 40'ezret ő pedig az autót. A szerződésre rá van írva hogyha a pénzt nem adom át 4.én akkor bukom a foglalót de mivan akkor ha az eladó nem tudja átadni??

Egyébként külföldről behozott autó és az árban már névre írva stb.van


2016. okt. 26. 21:17
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha a kereskedő hibájából nem jön létre az üzlet, akkor a foglaló dupláját köteles neked vissza fizetni.
2016. okt. 26. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

#1:

Igen, ha írtak róla szerződést, amiben szerepel a foglaló összege. Gyanítom, hogy a fenti esetben csak szóbeli egyezség történt, pénz átadás pedig nem.

2016. okt. 26. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

A szerződésben az van hogy foglaló összege 500e zárójelben az autó márkája és típusa.

Az szerepel benne még ha a fenn maradt pénzt nem adom át (nov.4) a foglalót bukom az nincs hogyha ők nem teljesítik akkor mivan ma pedig telefonáltunk és mondta lehet csak 7.én lesz meg a másik autó.


A régi autóm náluk van már.

2016. okt. 26. 21:42
 4/8 anonim ***** válasza:

Elsőre tételezzük fel, hogy a kereskedő nem átverni akar, szóval minden OK lesz.

DE: elvileg lehetségesek az alábbiak: teljesít, ad egy olyan tipust, amit leírtatok, de nem azt, amit kinéztél. (ha jól látom, nincs mondjuk alvázszám, vagy egyéb azonosító megjelölve)

A foglaló jogi formula, nem kell leírni, hogy mi történik, ha nem teljesít az eladó, azt megteszi a törvény. Duplája jár vissza a részedre. Azt mondjuk a jószhiszeműségednek tudom be, hogy leadtad az autódat és most várod a másikat.. én tuti ott helyben adnám a kocsimat és a pénzt és vinném az autót.

2016. okt. 27. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Beszoptad. Fizess időben és hozd el az autót, alkudozni teljesen felesleges már ebben az esetben. Én nem értem ezt a foglaló, dolgot, de vannak még naiv emberek.
2016. okt. 27. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Nekem az autóra szükségem van igy én időben fogok fizetni
2016. okt. 27. 13:59
 7/8 anonim ***** válasza:

A foglaló lényege, hogy mindkét fél számára ad némi biztosítékot, hogy nem állnak el az adásvételtől.

Ha a vevő nem teljesíti a fizetési kötelezettségét, elbukja a foglalót, ha az eladó áll el a megállapodástól, a foglaló dupláját köteles vissza fizetni.

A foglalónak akkor van értelme, ha az adásvételt jelentő tárgy, ingatlan (stb) bizonyos ideig még az eladónál marad, de megállapodnak az összegben, a fizetés idejében - ezt kell mindkét félnek tartani.

Értelmetlen foglóról beszélni az "oda megyek és kifizetem" üzletkötések esetében.

A kérdező által felvetett csere részlete nem világos, úgy tűnik, az sem szabályos foglalózás volt.

Lehet rosszul értelmezem, de a 900ezerért vásárolt autóért cserébe a saját autója (500ezer) plusz 400 ezer forint a vételár.

Ott hagyta a saját autóját, november 4-én kell kifizetni a 400 ezret (?).

Ez egy buta szerződés, és talán nem is szabályos.

A foglaló egy vagyontárgy, értéke aránytalanul sok a vételárhoz viszonyítva, az eladóra meg milyen kötelezettséget ró a szerződés be nem tartása?

Két autót kell visszaadni a hoppon maradt vevőnek, vagy 1millió forintot?


Negyedikén két tanú kíséretében jelenj meg az eladónál, véletlenül se tudja két nap múlva azt mondani, hogy te nem tartottad be a szerződést... sőt írjatok egy másikat, ha nem tudja átadni az autót, és lemondasz a téged megillető egy millióról :-)

2016. okt. 27. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ebben a rabló, csaló, kapzsi világban nem szabad így (foglalóval) autót venni, főleg neppertől nem. Te átadtad a foglalót, tehát ő már nagyjából biztos a dolgában, hogy az autót elviszed (épeszű ember nem szeretné elbukni a foglalót). Na most ilyenkor jön az hogy kicserél ezt-azt az autón és úgy adja majd át neked. Ha valamit gyanítasz vagy észreveszel akkor a legváltozatosabb dumákkal magyarázza ki. Ha nagyon ellenkezel, hogy te nem veszed át az autót, már káső, mert nála van a foglaló, azt nem fogja visszaadni, te maximum mehetsz a bíróságra hogy visszapereld, ugye nem kell folytatnom. Na de, sok szerencsét kívánok neked, ne legyen igaz ez a sablonos dolog a te esetedben.
2016. okt. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!