Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kategóriákkal nagyobbal...

Kategóriákkal nagyobbal motorozni?

Figyelt kérdés

Egy kérdésem volna.

Közületek van olyan,aki kisebb motorral motorozott(125 cm3), majd hirtelen átváltott 1000 cm3-s sportmotorra?

Mik a véleményetek/tapasztalatotok?

Venni szeretnék egy ezres sportmotort(Yamaha R1), magamat ismerve,nem egyből idegbeteg módon húzni a gázt,hanem finoman amíg ki nem tapasztalom a motort.

Szerintetek helyes lenne?



2016. nov. 1. 17:41
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt kihagytam,hogy 600-assal is motoroztam,amikor még motorozni tanultam a motoros iskolában.
2016. nov. 1. 17:42
 2/6 anonim ***** válasza:
Én a helyedben nem tenném. Sportmotorból még egy hatszázasra is túl nagy ugrás. Vegyél egy szolidabbat, sport túrát vagy nakedet 100lóerőig max. Azzal járd végig egy vezetéstechnikai tréning összes szintjét, 3-4 év használat után menj sportmotorra és azzal is járd végig. Szerintem megéri. Nem tudom mennyi idős vagy, de elég hosszú az élet ahhoz, hogy az ember 5-8 év alatt annyi tapasztalatot szerezzen, hogy utána 1000-es gépre üljön és hajtsa míg ki nem öregszik. Nem kéne kísérteni a sorsot. Nem mondom, hogy biztosan megölnéd magad, de egy sportmotoron ha hibázol, az büntet és nem kicsit. Márpedig aki vezet, az hibázik.
2016. nov. 1. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

én átváltottam..125-ösről CBR 1000-re...aztán vissza. élni szeretnék.

még ha egy öreg, lomha 900-as Harleyt vennél, az rendben...de szpídet? úgysem tudod megállni, hogy ne próbáld ki nyálgázon...aztán újra, meg újra..


aztán snitt.

2016. nov. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Na igen, az érzés... Mert mikor elkap és nyelezed, akkor le se fogod szarni, hogy megdögölhetsz, de legalább jól érezve döglesz meg. Kb. ilyen érzések futottak rajtam végig, mikor téptem neki. Komolyan, mint egy drog olyan. Veszélyes.
2016. nov. 1. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Soha nem is ültem se robogón se 125ccm-es gépen. Gsxf 600-on tanultam vezetni. Első gépem egy gixer volt. Még élek. Sport motor Sportra való. Nem azon kell finomkondni meg megtanulni vezetni. Azon húzni kell. Van elég sok zárt versenypálya a környéken. Még az országban is. Ott jobb esetben csak magadban okozók kárt.
2016. nov. 1. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Na ezek hasznos,kultúrált,és nem utolsósorban értelmes válaszok voltak!

Akkor inkább maradok a 600-asnál.

Köszönöm szépen! :)

2016. nov. 2. 21:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!