Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Első motornak túl nagy lenne?

Első motornak túl nagy lenne?

Figyelt kérdés

Üdv. 20 éves vagyok, lassan 3 éve van B-s jogosítványom (talán számít a tapasztalat a forgalomba, nem tudom).

Hamarosan szeretném elkezdeni nagymotorra a jogsit (A2), viszont nem tudom, hogy bemerjek e vállalni valamilyen 250-es "sportmotort" mint pl a Kawasaki zrx 250, cbr 250.Mit gondoltok? Kezdésnek túl nagy lenne? Nem is a köbcenti, de mégis csak ~40 lóerősek ezek a gépek. Vélemény?


Köszi!



2016. nov. 5. 16:56
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Egyáltalán nem sok kezdésnek. 40 ló neked sok? Ha buta az ember akkor egy Joggal is meg lehet halni. Valaki a fürdőkádban csúszik el és meghal...
2016. nov. 5. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ohh, értem köszönöm! :) Kicsit még tudatlan vagyok a témában, sajnos nincs viszonyítási alapom.
2016. nov. 5. 18:59
 3/12 A kérdező kommentje:
Esetleg a 400-as gépekbe nincs olyan ami használható A2-vel? Persze legálisan.
2016. nov. 5. 19:14
 4/12 anonim ***** válasza:

én 500ast javaslok, ebben a sorrendben:

1. CB Honda, 2. ER Kawasaki és 3. GS Suzuki. Mindhárom nagyon kezelhető, megbízható, jó kezdő gép, és a fenntartásuk is baráti. GSből gyak. csak 48-lóig vannak, első kettőből kicsit kevesebb. De ha van pénzed, és ha találsz, egy jó CBR-t vennék. Széles utat :)

2016. nov. 5. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
250-t hamar kimotoroznád a KB: 40 lovas 250-t forgatni kell ez nagyon megterheli, a motort pl:zxr250 100km=9000 FORDULATAL A2 re javaslom , ha ovatosan hajtod gs 500-nem kell ebböl elsöre kihozni mind a 48 lovat csak szépen lassan,képzeld el én 30 év után mz-k és jáwák után vettem 1 kb 100 lovas motort ,barátomal hozatam haza és lassan ujra megtanultam motorozni
2016. nov. 5. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

Hmm, átgondolom. Köszönöm!

Zrx 250-ből is találtam 35kw-osat is, elméletben annak ugyan azt kellene tudnia mint egy gs 500-nak, ami úgyszint 35kw, nem?

2016. nov. 5. 20:26
 7/12 anonim ***** válasza:
igen, de nem mindegy, hogy egy sornégyes méregzsákot pörgetsz, amit már valószínűleg Ázsiától Ukrajnáig "négyen meghúzattak az egyenesben" előtted, és olyan kopott, hogy vödörrel kell szívatni, a javítása pedig ott kezdődik, hogy gazdasági totálkár, vagy van egy nyugodtabb karakterű sorkettes géped, ami a 250es zümikkel ellentétben nem tizenhatezren adja le a nyomatékot, hanem csak 9-nél, így sokáig szolgál még téged. Szerintem semmi nem szól a kettőötvenes gépek mellett esetedben, mondom úgy, hogy az első motorom egy 250es Bandit volt :) Én azt mondom, vegyél egy jó gs-t, és nem bánod meg!
2016. nov. 5. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Na megint megjött a cbr-es.

Kezdő motornak, te mafla!

2016. nov. 6. 07:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Kedves barátom, az új CBR 500as is negyvennyolc lovas, pont úgy, mint egy gs, csak van rajta ABS és pár éves konstrukció. A személyeskedés helyett inkább kérlek csak olvasd a hsz-eket, mint hogy írj egyet :) Minden jót!
2016. nov. 6. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Kb 400 ezer forintot szánnék rá. Ennyiből csak régi cbr-t vagy gs-t kapok, nem?


Köszönöm a válaszokat!

2016. nov. 15. 13:34
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!