Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Téli gumival egész évben, mi...

Téli gumival egész évben, mi a véleményed?

Figyelt kérdés

2016. nov. 13. 15:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%
Így nyomom 5 éve lassan. Én azt mondom jobb nyáron a téli, mint télen a nyári.
2016. nov. 13. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
35%
Én is már lassan 4-5 éve csinálom ezt. Ha nem kínai gumit veszel hanem legalább egy fokkal márkásabbat, akkor bírni is fogja sokáig. 4-5 év után még mindig tökéletes a gumi, nagyon puha és egyáltalán nem kopott, pedig napi rendszerességgel van használva. Ez nem azt jelenti hogy így kell használni, de ez a módszer is tökéletes. Főleg ha nincs hol tárolni a nyári gumikat:)
2016. nov. 13. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
91%
Én is télit használok 3-4 éve. Ha csak helyben autózol, nem mész évi 5 ezer km-nél többet, akkor kár cserélgetni.
2016. nov. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Tomcatters ***** válasza:
En meg nem probaltam ,en telen telit - nyaron nyarit hasznalok, de inkabb nyaron telit , mint telen nyarit hasznalni :D Teligumi ugye lagyabb keverek , valamivel gyorsabban kopik mint a nyari gumi :D
2016. nov. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Azt azert ne feledjuk, hogyha evekig nincs leszedve, azert a kovetkezo garnitura le- es felrakoja halas lesz, ugy ra fog rohadni :D tapasztalat. Egyebkent en valtogatom, nekem van teli es nyari szett is.
2016. nov. 13. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Ezen én is gondolkodtam mert mindig cserélgetem közben meg éves szinten 6-7 ezernél nem megyek többet auz autóval. Most viszont hogy felrakattam a téli kerekeket akkor szóltak hogy az egyik felni nem jó, ki kell cserélnem. Ha nem vetetem le a téli kerekeket nyáron és így megyek egész évben akkor lehet hogy nem is veszem észre hogy valami gond van a felnivel és majd a kerékcsapágy bánja.

A másik dolog hogy úgy rá gyógyul hogy úgy kell leverni a kereket a kocsiról.

2016. nov. 13. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Igy van. Ezert irtam en is, hogy huzamosabb ideig 100%, hogy nem jo, ha rajta van akar teli, akar nyari.
2016. nov. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Meg kell kenni egy kis zsírral felrakás előtt és, akkor biztosan lejön. :)
2016. nov. 13. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Hatha nem csereled le 3-4 evig, akkor azt kar kenegetni. Egy ideig biztos tart es jo, de utana ugyis rarohad.
2016. nov. 13. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Mehet, én is lehet jövőre így fogom csinálni az utazós autómnál. Mert amúgy is több ideig kell a téligumi (olyan helyeken járok, ahol már októberben is lehet hó, de még májusban is hideg van), aztán nyáron semmi különbséget nem éreztem azokon az autókon, amik téligumikkal voltak szerelve.
2016. nov. 13. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!