Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Medig tartozok garanciával az...

Medig tartozok garanciával az autóért?

Figyelt kérdés

5 napja körülbelül hogy eladtam az autóm (magánszemélyként) másik magánszemélynek aki több emberrel jött megnézni 4-5 en.

Hibákat felsoroltam adásvételi előtt utánna pedig rutinosan átvizsgálták az autót.

Leföl mozgatták, meghajtották, kanyarottak jobbra balra.

Most pedig szóltak hogy baj van az autóval, de én műár vettem egy másikat, mi a teendő?



2016. nov. 16. 16:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Semmi.


Jogilag és gyakorlatilag is.

2016. nov. 16. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

trükkös csapat. Ők ezt előre tudták. Téged jól betettek, te meg beültél a hintába.(amúgy négyen, vagy öten? miért nem biztos, hányan voltak?)


Nagyon nem mindegy, az adásvételin szerepeltek-e a szóban felsorolt hibák, és ezt a vevők tudomásul vették_e? aztán neked hány tanud volt? mert ha egyse, akkor az cumi...


az, hogy kérik vissza a vételárat, nem is lep meg...de az igen, hogy azt állítod, nincs meg a pénz...ez őket marhára nem érdekli...


bocsánat, de ez a balekok tandíja...ne háborgj, hogy ezt írom, ez a tény.


mekkora összegről van szó?..az eladás napján voltál e az önkormiban bemutatni nagy boldogan, hogy eladtam az autóm!..ott megmondták volna a papirodról, hogy bizony szart sem ér...

2016. nov. 16. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Mosqu!to ***** válasza:

"Most pedig szóltak hogy baj van az autóval, de én műár vettem egy másikat, mi a teendő?"


Ilyenkor már nehéz tenni bármit is, akkor kellett volna egy mondatocskával elintézni ez a dolgot az adásvételin!

2016. nov. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Mi ebben a cumi?

Nincs semmi féle törvényi kötelezettsége az eladónak,hogy garanciát vállaljon.

Ha őszintén elmondta a hibáit,átnézték,kipróbálták és megvették,akkor onnantól ez van.

Ha ki is derülne hogy az autó hengerfejes,és még aznap visszahoznák,akkor se történne semmi,mert egyszerűen nincs az a pénz és idő,amíg egy ilyen polgári per véget ér.

És ha még lenne is per,akkor is az eladó nyerne.


Persze nem ártott volna beleírni az adásvételibe az általad elmondott hibákat,de így sincs semmi.

Ha mégegyszer felhívnak,akkor szépen mond meg nekik hogy nagyon sajnálod ha új hibát találtak rajta,te viszont nem tudtál arról a hibáról,vagy nálad még nem állt fent.Ha pattog,akkor közöld vele hogy feljelented ha zaklat telefonon,vagy szimplán tiltsd le a számát.


Viszont tényleg jó nagy kretén vagy,azért alapvető dolgoknak utánajárhattál volna mielőtt eladod,valamint talán nem kéne olyannak eladni az autót,akik 4-5en jönnek megnézni.Természetesen nem apu-anyu gyerekekre gondolok...

2016. nov. 16. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Persze a kérdezőből még egy óvodás is kiperelné a vételárat,de ez egyéni szociális probléma.
2016. nov. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Személyek száma azért nem helyén való, mert volt kiskorú is. Kiskorú jogi információim szerint nem számít tanunak. Volt nekem is tanum úgy hogy azzal nem lesz gond, illetve előtte én szervizeltem mondani persze bármit lehet és utána hirdettem.
2016. nov. 16. 18:01
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a segítséget, és elnézést kérek a helyesírási hibákért, gyors gépelés miatt történt, és sajnos az utólag észre vett hibákat nem tudom javítani. Megerősítésként jól jött egy-két válasz. Köszönöm még egyszer.
2016. nov. 16. 18:20
 8/14 anonim ***** válasza:
szavatosság. erre van törvény. fél év szavatosságot vállal az eladó. Ennek járj utána. Az viszont biztos, hogy nem lesz könnyű a vevőnek ezt a jogát érvényesíteni. Azt hiszem, bizonytania kell, hogy a hibákról nem tudott és a vásárlás előtt is fennállt.
2016. nov. 16. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Na, akkor tegyük tisztába.


Az eladót szavatosság terheli. Ha nem üzletszerűen foglalkozol autók adásvételével, akkor 2 évig.


Szavatosság azokért a hibákért áll fenn, amik a vásárláskor már megvoltak, de az eladó nem tudott és nem is tudhatott róla. Használt dolgok esetén ez a szavatosság nem áll fenn a rendeltetésszerű használatból és elhasználódásból eredő hibákért. Azt, hogy a hiba már a szerződés megkötésekor fennállt - ha nem foglalkozol üzletszerűen autók adásvételével - a vevőnek kell bizonyítania.


Kiskorú is lehet tanú, a tanúzási képesség nincs életkorhoz kötve. Annyi mindössze, hogy az életkorának, értelmi és belátási képességének figyelembevételével értékelik a tanúvallomását.


Szóval...milyen értékű az autó és mi a hiba?

2016. nov. 16. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Az autó fiatal és neten is nézve 700 körül indulnak úgy egyeztünk meg hogy áron alul adom 400 körül hogy bármi baj elő fordulna akkor számomra ne jelentsen többet problémát.
2016. nov. 17. 07:51
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!