Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kérdésem a következő:Szerintet...

Kanyar József kérdése:

Kérdésem a következő:Szerintetek megérte e megvennem egy 2000 köbcentis turbobenzines tfsi audit azért, hogy kb 80%ban a 6 kilóméterre lévő munkahelyemre használom?

Figyelt kérdés
Van benne ülésfűtés is!

2016. nov. 18. 20:02
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Hát az ülésfűtés pont kell, mert bemelegedni úgysem fog soha, legalább az ülés melegítse. Amúgy igen, megéri megvenni az autót, mert nagyon jók, hogy mire használod, meg hogy bírod e fenntartani, a te dolgod.
2016. nov. 18. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Jobban megérte, mintha hasonló paraméterű dízelt vettél volna erre a célra.

10 millió az akkor vagy valami nagyon alap felszereltségű Audi, vagy egy A3-as.

Nem olyan régen én is nézegettem ezeket az Audikat, de letettem róla. Egy K Astrából listaáron 9 millió körül már fullosat kaptam és a listaárból még hét számjegyű kedvezményem is volt.

Ez a 12 literes fogyasztás ugye nem gyári adat? Mert ha az és nem az általad mért rövid távú realitás, akkor borzalmasan sok. Az Opel 1.6T benzines 200Le-s motorjának 6 liter a gyári vegyes átlagfogyasztása. A realitás a spritmonitor.de adatai alapján pedig 7-8 liter. De mégse 12!

Az Audi 2.0TFSI motorja ha jól rémlik 190Le körül van. Tehát kisebb teljesítményű. Ehhez képest a dupla akkora fogyasztás borzalmasan rossz.

Szóval ha tényleg ennyit fogyaszt, akkor nem érte meg.


Én azt csináltam volna, hogy jó időben járnék biciklivel. (Falun főleg!) Ha esik, vagy rossz idő van, akkor ülnék autóba. De valami szerényebb 5-6 milliós autót vettem volna rövid távú munkába járásra. De ez csak az én véleményem.

2016. nov. 18. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
6 km-en teljesen normális, mondhatni optimális fogyasztás egy ilyen motornak.
2016. nov. 18. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

12l teljesen baráti 6km-es utakon.

Persze, hogy nem érte meg. De az ember nem azért vesz Audit, hogy megérje. Sokat kteszbrá, de elmodhatod hogy egy ház árát beleraktad kezdésnek, de legalább németprémiummaljárszmelózni:)

2016. nov. 18. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Gyerekek, olvassátok már el mégy egyszer, hogy mit írtam!

6km-en, úgy hogy nagyrészt nem is üzemmeleg a motor, persze, hogy normális a 12 literes fogyasztás! Ezt nem is vontam kétségbe.

Amit írtam, az az hogy ha ez a 12 liter a gyári vegyes átlagfogyasztás, ami reálisan üzemmelegen inkább 13-14 lenne, az ilyen használat mellett lesz 18-20 liter is. Na az a baromi sok! Szerintem.

Ha ő mérte ki ezt a 12 litert, akkor teljesen rendben van, az kb gyári 8 liter körül lehet. Az oké.

Ezt írtam fentebb is.

2016. nov. 19. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
#15 Érdekes.. Nekem is 2.0 TFSi motoros audim van (A6) de 1.5 max 3 km után még ebben a hidegebb időben is üzemmeleg. Nem értem miért szólnak olyanok hozzá akik amúgy nem értenek az adott autóhoz..
2016. nov. 19. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 veterán vas ***** válasza:
90%

Ezt a markáns, húsba vágó, és fölöttébb életszerű kérdést, gondolom a távolsági buszra való várakozás alatt eszelted ki.

Kár volt túráztatni az agyadat. ;)

2016. nov. 19. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

Olyan emberek válaszait várom akik hasonló cipőben járnak mint én.Kíváncsi vagyok másnál mi a helyzet,

aki munkába járásra vásárol ilyen autót.


2000es tfsi quattro 225 lovas verzió.

2016. nov. 19. 15:00
 19/19 anonim ***** válasza:
59%
Mi van? Defektes a biciklid h még mindig itt unatkozol? Fater nem vett még bele új belsőt?
2016. nov. 19. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!