Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Második autónak, évi 6000km...

Második autónak, évi 6000km (napi 2x12km) kizárólagos Budapesti használatra milyen évjáratú és motorú/felszereltségű Swiftet (még a régi 2003-ig gyártottat) ajánlanátok?

Figyelt kérdés

Csak objektív véleményekre és tapasztalatra vagyok kíváncsi jelenlegi és volt tulajdonosoktól! (A népitéletes és autonavigátoros vélemyényeket már átnyálaztam, most konkrét kérdéseim lennének.)

Feleségem fogja vezetni, másfél éves gyerekkel a hátsó ülésen, tehát a felszereltségre a következők lennének az igények:

5 ajtós.(A szedánt kizárnám, mert nehezebb lenne parkolni, ill. felesleges a puttony). Illetve vacillálok még a három-ajtóssal kapcsolatban. Az anyósülésen ülhet a gyerek gyerekülésben? 3-ajtósban nem volna praktikus hátulra ültetni.

Ha érdemes, akkor klímásat vennénk, de nem tudom, hogy az 1.0-ás ill. 1.3-as motor elbírja-e erőlködés nélkül.

Szervós kormány van-e valamelyik felszereltségi szintben?


Az üzemeltetés tekintetében szeretném, ha a vásárlás utáni felújításon kívül később csak az üzemanyagra és a kopó dolgokra kellene költeni, úgy hogy minden reggel és délután üzembiztos legyen az autó.



2016. nov. 20. 11:38
 1/2 Evele123 ***** válasza:
100%

Szia kérdező!


Egyrészt a gyermek utazásáról egy link, ami az adott KRESZ-szabályt is tartalmazza:


[link]


Nekem 2 éven át egy 2001-es évjáratú 3-hengeres 1.0 Swiftem volt. A legtöbbször csak Budapesten belül használtam, ritkán vidékre is mentünk. A fogyasztása nálam kb. 5-6 liter között volt, ha odaléptem neki (akkor sem gyorsult olyan veszettül), akkor kb. 7 litert ehetett meg. A kopó alkatrészeken kívül (ami egy fékbetét szettet és az első futómű egybeöntött nyúlványát jelenti) más műszaki baja nem volt. Viszont a Swiftek gyenge pontja a kasztni. Pontosabban szólva, az enyémnek a küszöbök alatti rozsdásodás volt a baja. Nem lakatoltattam ki kb. 100-150 ezer forintért, hanem eladtam... Az autószerelő barátom szerint hiába lakatoltattam volna ki, 1-2 év és újra előjön a hiba csak máshol.

A fenntartási költsége emlékeim szerint kisebb, mint az 1.3-asé lett volna, mert csak 53 lóerő az egész... (--> teljesítményadó). Az enyémben nem volt szervó, de így sem kellett erőlködni vele, viszont egy kormányvastagító el fog kelleni.


Javaslom, hogy ne sajnáljátok az átnézetését, emeltessétek fel / nézzetek alá, mert az alaposság kifizetődik...


Remélem tudtam segíteni.


Üdv.

2016. nov. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszi.
2016. dec. 21. 15:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!