Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szeretnék GPS-t venni autóba....

Szeretnék GPS-t venni autóba. Egy hozzá nem értő nőnek, hogy magyaráznátok el érthetően, hogy mire kell figyelni?

Figyelt kérdés

Egy alap készüléket szeretnék az olcsóbb kategóriából, árkategória kb. 20ezertől max. 30 ezerig. Bár most jönnek a leárazások:)


A problémám és a kérdésem kifejtve a következő:

- Soha nem volt még GPS-em és nem is értek hozzá.


- Mit érdemes választani, térképeset vagy térkép nélkülit?

- Ha térképeset veszek: akkor kicsit drágább, de azt minden évben újra kell frissítenem plusz pénzért?

És ha nem akarok érte minden évben fizetni, akkor hogy tudok rá tölteni friss térképet?

- Ha térkép nélkülit veszek, akkor hogy a csudába tudok rá térképet tenni? Azt ugyanúgy meg kell vennem, vagy letudom tölteni internetről?


Nem vagyok technikai analfabéta, de a GPS témában totálisan elveszett vagyok, szóval talán sikerülhet egy térkép telepítés, de fogalmam sincs, hogy melyik lenne a jobb.


Kérlek segítsetek, mintha egy ovisnak magyaráznátok el... az interneten is olvasgattam már, de vhogy ez a GPS dolog nekem megfoghatatlan egyelőre. :( :D


Köszönöm előre is!


28N



#autó #GPS #térkép #navigáció #térkép nélkül
2016. nov. 21. 20:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Relexáció!

Vegyél olyat, amin van térkép! Én az Igo- térképre esküszöm, de a Tom- tom navik sem rosszak szerintem saját térképpel.

H veszel térképeset, nem muszáj mindrn évben frissítened, vmennyi ingyenes frissítést biztosan adnak hozzá, de h nem frissítesz rendszeresen sem történik semmi. Tudod, minden út romába" vezet. :)

És Róma is ugyan ott marad, ergo a régi térképpel is oda találaz, ahova szeretnél.

2016. nov. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
De gondolom egy régi térkép nem ismeri fel pl. az útlezárásokat, meg ilyesmiket, csak a friss, nem? :)
2016. nov. 21. 20:50
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha van okos telefonod és mobilneted és nem külföldön akarod használni (ahol ugye a mobilnet plusz díjas), akkor én nem vennéd GPS-t, mert a telefonos navi api-k tudják ugyanazt, de még pluszban az aktuális forgalomhoz tudják tervezni az útvonalat!
2016. nov. 21. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Most azt nem részletezném, hogy miért, de mindenképpen szükségem van a GPS készülékre, a telefon most nem megfelelő megoldás. :)
2016. nov. 21. 21:08
 5/7 anonim ***** válasza:
Útlezárásokkal nem sűrűn találkozol, de a GPS nem is sok helyen tudja ezt. Úgyhogy emiatt ne fájjon a kis fejed! :)
2016. nov. 21. 23:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ha jól tudom, amennyiben hivatalos helyen, hivatalos programmal veszed, akkor ingyenes a frissítés. Lehet, hogy nem minden program esetén, persze.

De akkor meg vagy megveszed a frissítést, vagy letöltöd illegálisan a netről.

Nem fontos állandóan frissíteni, ha nem napi szinten kell, én úgy 2 évente szoktam rárakatni a frissítést.

Előfordul mondjuk néha, hogy körforgalmat csináltak a kereszteződés helyett, vagy ilyesmi, de akkor elmegyek a gondolt irányba, aztán ha mégsem nyert, akkor bemondja a legfontosabb dolgot, amit tud, hogy: újratervezés! Plusz a térképen is látom, hogy rossz irányba indultam.


A használata nem bonyolult, végignézed a menüjét, és menni fog. De meg is kérhetsz valakit, hogy mutassa meg.


https://www.youtube.com/watch?v=R1mrkYGW3Ek

2016. nov. 22. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
igo-t ajánlom nekem ez van könnyü a frisités európa térkép van benne.de a garmin,tom tom sem rosz
2016. nov. 27. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!