Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van egy Toyota Avensisem...

Van egy Toyota Avensisem azzal kapcsolatban van kérdésem. Megéri? (többi lent)

Figyelt kérdés
Üdv! Szóval van egy 2002-es Toyota Avensisem, ami lényegében az első autóm, ezért nagyon kötődöm hozzá, szeretem. Már abban a korban van hogy kijött egy hiba, egész pontosan egy kuplungot kell cserélni meg valszeg szilentet, bekéne állítani a futóművet, meg lehet kéne valamit csinálni, ezen kívül még szélvédőt is kéne cserélni, meg lökhárítót. De igazából most a legfontosabb a kuplung meg a szélvédő.

2016. nov. 23. 21:15
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mi a kérdés?
2016. nov. 23. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Bocsánat, a szöveg végén le maradt. De a kiemelt részben benne van, Megéri-e megcsináltatni?
2016. nov. 23. 21:25
 3/15 anonim ***** válasza:
90%
Ha le karod cserélni akkor csak szólok, hogy ennél csak szarabb kocsid lesz! Nekem egy 1998-as Corollám van de gazdaságtalan lenne lecserélni. Egy fiatalabb de nem japán autóra sokkal többet kellene költeni mint egy öreg Toyotára.
2016. nov. 23. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:

Mihez képest éri meg?


Egy kuplung meg egy szélvédő csere kb semmi,a kuplung kopó alkatrész,a szélvédő meg könnyen sérül.


Ha most úgy kérdezed,hogy jobban megéri-e,mint újabbat venni,akkor azért azzal számolj,hogy a vételáron felül egyből mehetsz 20 ezret kiadni eredetvizsgára,majd az okmányirodában is otthagysz vagy 50-100 ezret.

Aztán jön az olaj,szűrők meg a vezérlés cseréje,ami anyagárban is 40-60 ezer.

És akkor még nem beszéltünk arról,hogyha nem 1-2 éves autót veszel,akkor semmi se zárja ki,hogy egyből el kell rá költened több száz ezret,egyébként apróbb hibákra.


Ehhez viszonyítva egy 30 ezres szélvédőcsere,meg egy 30-50 ezres kuplung csere szerintem aprópénz.

2016. nov. 23. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Én nem is szeretném, igazából nem az enyém, apámé csak én is vezetem, és mindenki azt mondja, hogy most kijön egy hiba kijavítód jön a másik. Pedig már hozzám nőtt. Megtartanám csak nincs saját keresetem, mert még tanulok.
2016. nov. 23. 21:41
 6/15 A kérdező kommentje:
Ja meg azt mondják, hogy ha gyári alkatrészt is veszel bele már akkor se lesz jó. És a kereskedésben is voltak faterék, de ott 300k -mondtak rá mondtam, hogy annyiért meg pláne nem kerülhet el...
2016. nov. 23. 21:43
 7/15 anonim ***** válasza:
Ha dízel akkor az a 300k kuplungcsere közel hihető.
2016. nov. 23. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Egy fiatalabb de nem japán autóra sokkal többet kellene költeni mint egy öreg Toyotára." Gratulàlok... :)
2016. nov. 24. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Mondok még információt, de jó lenne tudni, hogy akkor most megéri-e foglalkozni. Én mindenképp szeretnék... 1.6 benzin 81kW 110 le
2016. nov. 24. 04:41
 10/15 A kérdező kommentje:
Ja és óra szerint, 263595km van benne de biztosak vagyunk, hogy mikor vettük vissza pörgették.
2016. nov. 24. 04:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!