Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mennyire lenne ésszerű dolog...

Mennyire lenne ésszerű dolog 2 ezres autót használnom a 1.3-as Swift helyett?

Figyelt kérdés

Nos, megkaptam azt a lehetőséget, hogy a kétezres Opelt odaadja nekem Apum, hogy használjam, vagyis odaadná. Opel Omega kombi 2 ezres benzines. Lényegében ugyan arra a célra használnám mint a eddigi autómat a 1.3-as Swiftet, méghozzá napi 5 km városba. A Suzukit 1 éve használom így, néha-néha elugrok vele hosszabb távra is de az a lustaságom miatt nem jellemző.


Nem menne tönkre rövidtávozás miatt az autó? Mondjuk a fogyasztás az ciki, mert 5 ezer/100 km most meg Suzukival 2ezer/100 de a kényelem és a brutalitás ezt elfeledi velem.


2016. dec. 3. 21:22
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Mielőtt azt kérdeznéetek, hogy mi lenne ha egyszer ezt máskor azt használnám, megmondom miért nem lehet. Fizető parkoló az utcánk és csak 2 bérlet váltható olcsón ezt a kettőt már bírtokba vette Apu és én. Mind a ketten 2 Suzukikra. Egy autó áll jó messze tőlünk a garázsba. Egy pedig egy másik garázsba. Sajna így volt lehetőségünk megoldani, eladni meg egyet se szeretnénk, mert értelmetlen lenne.
2016. dec. 3. 21:26
 2/13 anonim ***** válasza:
Napi 5 Km az oda 2,5 vissza 2,5? mert annyi idő alatt még a Stift se éri el az üzemi hőmérsékletet. Úgyhogy minden hideg motorhasználattal kapcs. problémával számolhatsz. Viszont én más perspektivából nézem a dolgot: a te gyereked lehet, hogy már nem fog 2 literes krúzerrel járni, mint az Omega, mert az autógyártás a kis motoros autók felé ment el. Te még megteheted.
2016. dec. 3. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Tomcatters ***** válasza:
en siman hasznalnam a helyedbe , bar nem esszeru, de akkor is :D
2016. dec. 3. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Mi az a "kapcs probléma" :) ? Bizony, bizony, most néztem új Insigniát... inkább maradok a megbízhatóságnál és az egyszerűségnél. Omegánál nincs egr szelep meg kettőstömegű.. meg amúgy is nekem vagyis kicsit nehéz lenne 18 évesen kijelenteni, hogy bizonyított de Apa szerint megérte az árát, ezért van most felújítás alatt, vagyis már csak karosszéria s kárpit meló és tehetem be csodás testem, vagy épp csodás testünket eme csodálatos és mi igényünknek teljesen megfelelő autóba. Csak én nekem gyerekkori kedvencem az Omega, ovis voltam amikor vettük és már akkor megígérte Apu ha lesz jogosítványom vezethetem... ááá nekem ez 100% nosztalgia. még ily fiatalon is.
2016. dec. 3. 21:37
 5/13 JulesTS ***** válasza:

Mennyire lenne ésszerű? Semennyire...

Nem menne tönkre a rövidtávozás miatt? Nem használna neki, az biztos (a Swiftnek sem tesz jót)...

Ha fiatal lennék, melyiket választanám? Az O+A-t.

Most melyiket választanám? Most is az Omega-t.

Ha spórolnom kellene melyiket választanám? A Swiftet.

2016. dec. 4. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
" kényelem és a brutalitás ". :D Látod, milyen jó kis autó a Suzuki?! Még egy 2 literes Omega is brutálisnak hat abból átülve. Egyébként a kérdésre válaszolva, racionális alapon baromság lenne lecserélni a Suzukit, de ha már nagyon viszket benne a feneked, akkor tedd át a kényelmes és brutális Omegába, majd megunod egy-kettőre.
2016. dec. 4. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Én busszal vagy biciklivel (esetleg gyalog) járnék. Ilyen minimális távolságért nem érdemes reggelente kínlódni az elindulással, főleg télen. A séta vagy a bicikli jót tesz az egészségnek.


Nagyobb távokra meg meghagynám a Swiftet. Nem fukarságból mondom ezt, nekem is van 2 autóm (igaz mind2 Swift), de rengeteg törődést igényelnek, ha én városban laknék és azon belül is kellene eljárni (esetleg helyben megoldott lenne a tömegközlekedés), egy kocsim se lenne.

2016. dec. 4. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Értem én, de , tömegiszonyom van, sétálni meg nem nagyon tudok. Meg amúgy is 15 perc az a 2 km... lemértem már, egyszer sétáltam sulitól. Busszal is 15 perc, és sok rajta a retek. Autóval 7 perc. még 1.5 évet kell kibírni az autónak utána majd napi 20 km lesz a melóhely oda-vissza.
2016. dec. 4. 16:00
 9/13 anonim ***** válasza:

Válts az Omegára, fiatal vagy, tapasztalatot is szerzel belőle, nagyobb kocsi stb. Bár azért ne gondold azt, hogy egy Bugattiba ülsz át. Egy egyszerű autó az is.

Ha megunod meg váltasz másikra újra.


Én meg a Swift szerű autókat nem szerettem sose és nem is ülnék bele, kezdőautóm is egy 1.6 Astra volt, csóróság miatt, de azt is utáltam és ahogy tudtam le is cseréltem nagyobbra. Most egy 2.4 benyás van, egy a bajom vele tankolni kell, de amúgy eszméletlen élvezet menni vele és nem a piroslámpánál bőgetést értem ezalatt ahogy a sok hülyegyerek szokása.

Persze sok esetben ez a motor se számít nagynak... De nagyobb nem kéne már az tuti.


5Km nagyon kevés, ha normálisan odafigyelsz a hideghajtásra akkor kitolhatod a meghibásodási idejét. Hétvégente jó lenne ha elruccannál vele kicsit nagyobb távokra is meghajtani. Illetve az olajcsere legyen gyakoribb és minőségibb az olaj, a sok dús keverék miatt amit hidegen kap, előbb elhasználódik az olaj is.

2016. dec. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

15 perc neked sok gyalog?! Hú de lusta vagy.


Ha érzelmi szálak fűznek az Omegához, akkor ne kínozd a napi 5 km-el! Hasznàld inkább a Swiftet, az Opel meg megmaradhat hétvégi autónak. Így 10 év múlva is tudsz majd még nosztalgiázni.

2016. dec. 6. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!