Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Astra H 1.7 CDTI miért áll...

Astra H 1.7 CDTI miért áll meg inditás utan 5-6 másodpercre és nagyon nehezen,5-6 probalkozásra indul vissza mikor hideg van?

Figyelt kérdés
2005 Astra H 1.7 CDTI, beinditom s kicsit ingadozik a fordulatszám majd megáll. Inkább olyankor csinálja mikor hideg van és a kocsi állt vagy 1-2 nap. Mikor ezt csinálja megindul de csak 5-6 kulcs után.

2016. dec. 4. 20:35
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Hibakód van?

Nekem ez injektor, vagy üzemanyagrendszer problémának tűnik. Pl valahol fellevegősödik vagy a nagynyomású szivattyú csak nehezen tudja felépíteni a megfelelő rail-nyomést.

Az enyém szintén 2005-ös, km is van benne rendesen, szintén két napja áll kint egy nyitott beálló alatt. Ma reggel -15 fok volt, -10, -11-nél indítottam, -12 fokos hűtővíz mellett: [link]

2017. jan. 8. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Hibakod nincs, az injektorokat ma teszteltettem, rendben vannak. Uzemanyag szuro csre utan vagy 2 hetig nem volt baj, aztan megint kezte
2017. febr. 13. 22:12
 3/12 anonim válasza:
Szia. A kérdés ugyan régi, de megér egy kérdést. Sikerült megoldani a priblémát? Sajnos nekem is ezt csinálja.
2018. okt. 20. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Igen sikerult. Azthiszem magsanyomasu pompanal egy szenzor volt. Most is csinal ilyesmit hogy neha indulas utan leesik kicsit a fordulat parszor, de ezt azzal orvosoltam hogy nem hagyom sokkal fel alatt az uzemanyagszintet.
2018. okt. 21. 21:02
 5/12 Marshall28 válasza:
Szia tudom,már nagyon régi kérdés de enyém is ugyanilyen autó 74kw 101 lóerős H astra. Probléma úgyanez. Mindig csak reggel jelentkezik aztán egész nap működik. Injektor lenne? Hibakód nincs. Mivel már nincs hideg melegben is csinálja reggelente.
2021. febr. 22. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Mar nem emlekszem, vagy egy szenzor a magasnyomasu pompanal, vagy egy szenzor a turbonal, az injektorokat is kellet szervizelni. Ez az auto egy remalom volt, orvendek hogy megszabadultam tole, kb 1600 eurot koltottem csak szervizelesre masfel ev alatt. Ha egy honapig nem kellet szervizbe vinni mar valami gyanus volt, hogy igen jol megy.
2021. febr. 23. 07:42
 7/12 Marshall28 válasza:
Akkor nem csak nálad volt ilyen probléma én már 700 ezernél járok 2 év alatt elvitte az autó árát:( hiába mondom az asszonynak vegyünk egy másikat meg ha drágább is. Rémálom ahogy mondod. Ha ez most drága lessz akkor biztos eladom évenként előjönnek a hibák és 200 ezer Ft alul nem igen úszom meg :(
2021. febr. 23. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Érdekes, mert nekem is ilyen autóm van. 16 éves, 302.000km és tankoláson és fogyóanyagokon kívül egy fillért nem kellett rá költenem. Ellenben a másik autóm 2018-as, még egy év garanciám van rá és folyton szervizben van már milliós összegeket költött rá a márkaszerviz. A garanciában cserélt vezérműlánc pl kibírt kemény 8000 km-t és most várja a harmadik szettet. Hozzáteszem, hogy nem vadállat módjára hajtom az autót, mindent megkap, fűtött garázs, kizárólag prémium üzemanyag, stb. Az, hogy a fényszóró is folyton hibát jelez és már az 5-6. kört fogom futni vele más semmiség. 3 éves 37.000 km-t futott autóról van szó. Jövőre ha lejár a garancia, nem kérdés, hogy megy az autó a piacra. Milliókat fogok bukni rajta, de hosszabb távon még mindig olcsóbb, mint folyton milliókat rákölteni.

A jó öreg H Astra meg ismét előlép második autóból egyes számúvá. Már öregecske autó, de az tetszik benne, hogy nincsenek ilyen nyűgjei, bármikor csak beleülök, megtankolom és a világból kivisz.

2021. febr. 23. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Marshall28 válasza:
Akkor te még rosszabbul jártál mint én :( sztem én fel is gyújtottam volna a helyedben.
2021. febr. 23. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Sziasztok!

Szintén H astránk van, 125 LE 1.7 Isuzu. A hibajelenség a következő. Gondol egyet, elkezd fulladozni, mint amikor elfogy az üzemanyag, füstöl a kipufogó mint a barom, és a végén leáll. Gyújtás 2-3x ráad elindul, de ahogy megindulok vele, újra előjön. Szervíz cserélt benne központi vezérlő egységet, 1 hónapig jó volt, most újra kezdte. Új üa. szűrő van benne, tank tele, MOL premiummal. Járt már így valaki? Amennyit költöttem rá eladnám ha menne végre.

2021. márc. 19. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!