Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik autót vegyem meg?

Melyik autót vegyem meg?

Figyelt kérdés

CHEVROLET LACETTI SW 1.6 16V Elite ACC, 2006


FIAT STILO MultiWagon 1.6 Dynamic, 2003



Alapvetően munkába járáshoz használnám, időnként hosszabbra. Melyik a megbízhatóbb? Mik a szériahibák ezeknél a típusoknál? Van olyan oldal, ahol összegyűjtik a típushibákat?


Ezek a motorok mennyire dinamikusak? Nem akarom, hogy lomha legyen a járgány.



2016. dec. 4. 22:09
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

fiatnak típushibája a gagyi stekkerek és gyakoriak a kontakt hibák. gyakori vendég leszel vele a szerelőnél. ezt leszámítva nem rossz autó.

Másikat nem ismerem

2016. dec. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
60%

Hat nem akarlak elkeseriteni de a legnagyobb magabiztossaggal sikerult kivalasztanod az elmúlt évtized 2 legszarabb autojat!

"Melyik a megbízhatóbb" kerdest két ilyen trágya autonal nem is tudom értelmezni!A tipushiba kerdesre meg annyit,hogy a két auto ugy ahogy van egy tipushiba az egesz!

2016. dec. 4. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Nem is tudom..

Hat éve vásárolt, akkor 4 éves Lacetti azóta is hibátlanul megy.

Nem egy élményautó, maiakat nézve nem a legtakarékosabb (de nem is iszákos), megy, teszi a dolgát.

Akkor én egy jót fogtam ki, nem hajtom ki a belét...

2016. dec. 4. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:

Eddig Ranaultokat néztem, aztán azt mondták, hogy megbízhatatlanok. A Sevi ellen érvként a nagy fogyasztást és a rossz váltási élményt hoznám fel azok alapján amiket eddig megtudtam. De a Fiatról még nem tudok sokat.

Van egyáltalán olyan használt autó, amit megvehetek vagy megbízhatóbb alapvetően, mint a többi? 6-700.000 lenne a keret.


Toyota megbízható, de ennyi pénzért nem adnak olyat.

Esetleg keressek valami felturbózott 3-as Golfot?

2016. dec. 4. 23:07
 5/12 Tomcatters ***** válasza:
700 korul mar vannak jo corollak 1.4 vvt-i vagy regebbi civicek :D nekem is van egy 1.4 corolla nem mondhatni lomhanak tuti jobban megy mint az altalad felhozott 2db 1.6 os :D
2016. dec. 4. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Egy focus ezeknél sokkal jobb autó, mégsem jut eszébe senkinek. Vagy astra, corolla, fabia, oktávia
2016. dec. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Régebben én is nézegettem a fiatot néhány típushiba, de minden autónak lesz:

- trafók gyakran elromlanak

- 6-8 km után kezd fűteni, ez benzinesnél kicsit soknak tűnik

- hidegben szoruló ablakok

- első szériát kerülni kell, 2003-tól már jobbak

- hidegbe befagy a bal első ajtó, ajobb nem ,de belülről nyitható

- alacsonyan van a klímacső könnyen le lehet padkázni,

- szereti csipegetni az olajat


focus mk1 1.6

- fényszóró izzó csere szívás

- Fojtó szelep hajlamos a kokszolódásra rövid távoknál, emiatt gyakran meg kell hajtani tartósan 3000 rpm körül.

- rozsdásodik

- központizár retesze néha hidegben nyitogatja magát

- deréktámaszt állító csavar eltörik

- világítás nélkül kell indítani, mert kiégnek az izzók

- gyújtótrafó gyakran tönkremegy, gyertyákat 30000 kmnél cserélni kell és akkor jó marad

- max 15-ös felni, gyári et-vel!

- rádió kódot jól ird fel valahová gyakran kellhet

- ventilátor relé nyáron előfordul, hogy túlmelegszik tartós 3500 rpm-nél

- kézifék bovden berohad

- 140000 km-enként kuplung csere

- 100000 km felett a kipufogó flexi ikercsöve elrohad

- fűtőmotor szénkefe kopás gyakori

- ajtózárak akadása

- hátsó futóműbe a szilentek bele rohadnak, gyakran hiddal együtt kell cserélni!


még népitéletekből irtam össze

2016. dec. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat, hasznosak voltak.

Továbbá még az is érdekelne, hogy mit gondoltok IV-es golfokról?

2016. dec. 5. 17:02
 9/12 anonim ***** válasza:

Golfok jók, olcsón fenntarthatóak, és megbízhatóak. Csak sok a lepusztult példány így nehéz jót találni belőle.

Az 1.4 eléggé jó motorral rendelkezik, de lomha, 1.6 már dinamikusan megy, de zabálja az olajt és gyakoriak az alapjárat problémái. 1.8 már szintén jobban sikerült és kb annyit eszik mint az 1.6 (8-10 liter vegyesen)

A dieselek jók, ezekből mindegy melyiket választod.

Az első sárvédők alul a küszöbnél szeretnek rohadni, ez megelőzhető, ha néhány havonta ki van takarítva mögüle a föld, mert sajnos odagyűjti.

2016. dec. 5. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Lacetti 1.6-os motorral nem rossz, megbízható, de egy kicsit iszákos. Típushibák csak apróságok. Nekünk 1.4-es Hb lacetti van, 10 evés lesz 2 hét múlva és még soha sem hagyott minket cserben. Aki azt mondja rá, hogy "szar, fos stb", az meg életében nem vezetett Lacettit, de ő mindenkinél jobban tudja...
2016. dec. 5. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!