Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Kell gázt adni amikor először...

Kell gázt adni amikor először indítjuk az autót?

Figyelt kérdés
Nemrég vettem egy Opel astra F-et ez életem első autója most lett meg a jogsim egy hete . Kresszen úgy tanultam hogy nem kell semmi ilyesmit csinálni csak az ősrégi Ladákon kellet gázt adni indításkor, de neten meg olvasok ezt is azt is.. Akkor most hogy van ez ? Amúgy ha nem adok gázt is rendesen beindul a kocsi nem arról van szó csak nem tudom hogy most akkor kell gázt adnom amikor beindítom vagy sem ?

2016. dec. 8. 14:46
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell gázt adni. Ha csak gázzal indul akkor valami gond van.
2016. dec. 8. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem nem, injektoros autón nem is szabad. Karburátoros autóknál (mint a Lada) még segíthet, de ott sem kötelező. F Astrából nem is tudom ha volt még karburátoros. Szóval ha indul gáz nélkül, akkor hagyjad, elég ha a kuplungot nyomod indításkor.
2016. dec. 8. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
A kuplungot nyomd ki inditaskor, de a gazt nem kell es nem is szabad.
2016. dec. 8. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Kipróbálod. Gáz nélkül kell egyébként és az elektronika végzi a dolgát. Ha lefullad se gond, kis gáz kell neki és egy fél-egy percig tartani fixen 1500 körüli fordulaton. Pumpálni, meg redná-redná mint jó sok idióta szokta, azt nem kell.


Ha nem indul gáz nélkül az két okból lehet. Vagy valamelyik szenzor vagy az alapjáratot szabályzó kis villanymotorka beszart, meg kell csináltatni és utána menni fog gáz nélkül is. Érdemes megcsináltatni, mert megkönnyíti az indulást, meg ha valamelyik szenzor rossz akkor eleve az a teljesítményre/fogyasztásra is kihatással van.


Másik eset, hogy nagyon széthajtott már a motor, azzal sok mindent nem lehet csinálni, gázzal fog csak indulni, főleg télen.

2016. dec. 8. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!