Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mi baja lesz az autónak ha...

Mi baja lesz az autónak ha magasabb fordulatszámon váltok el városba?

Figyelt kérdés

Üdv !


Kezdő jogsis vagyok ( 1 hete vezetek) és Budapesten hát nekem elégé "gyorsan" történnek a dolgok :D Nincsen ezzel semmi baj teljesen tudok haladni a többiekkel de csak akkor ha jobban huzatom az autót .. Példákkal demonstrálom : Édesapám aki már lassan 1 millió km le vezetett életébe (munkájából kifolyólag) simán 30-nál már hármasba 40-nél négyes 55 körül ötösben van a kocsimmal így Pesten is nekem meg egyszerűen nem megy hogy tartsam a ritmusát is így . Átlagba olyan 35 körül váltok el a kettest 45 körül a 3-mast 55 körül 4-es az 5-öst meg forgalom függő nagyon hogy mint érzem biztonságosnak (azért nem tudok fordulat számot írni mert még nincsen fordulatszám mérő az autóban ) . Szóval azt szeretném kérdezni hogy ezzel nagyon sokat ártok az autónak és nagyon meg kéne tanulnom gyorsabban váltani vagy nem halálos a dolog és hagyom a dolgokat majd ráérzek hogy mint lesz jó ne szenvedjek ennek a próbálkozásával külön egyenlőre ? Egy 1.4-es 8 szelepes Opel Astra F-ről van szó akit vezetek !


Előre is köszönöm a kulturált válaszokat !



2016. dec. 16. 20:05
1 2
 1/18 A kérdező kommentje:
Azt tudom hogy így többet fogyaszt de őszintén az nem érdekel az az elsődleges szempont hogy nyugodtan tudjak közlekedni ahhoz meg tudnom kell Pesti közegbe hogy bármikor "eltünhetek"
2016. dec. 16. 20:07
 2/18 anonim ***** válasza:
minél később váltasz ,annál jobban pörög=annál nagyobb a terhelés,évekre lebontva gyorsabb,nagyobb mértékű az amortizáció és a kopás.Mondjuk 1 esbe nem mennék 30 cal ,30 nál már rég kettes kell.Egyes kb 10-20 km/h ig kényelmes a kocsinak,alapjáratig. Rövidtávon ettől nem fog szétesni,de hosszútávon jobb ha gyorsabban váltasz. Mondjuk egyesbe ne menj el 30 ig .
2016. dec. 16. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:
Félre értelmezhetően írtam elnézést ! 35-nél váltok 2-esből 3-masba kb 45 körül 3-masból 4-esbe ! Az egyes csak ahhoz használom hogy elinduljak és amint van kis lendület azt váltom is el !
2016. dec. 16. 20:22
 4/18 anonim ***** válasza:
94%
A durva az, hogy te csinálod jól, és nem édesapád. Nem jó az autónak, ha soha nincs kihúzatva, és 50-nél kapja az 5-öst. Te csinálod jól :)
2016. dec. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
90%

Kettesben 35, 3-ban 55 körül? Ez neked magasabb fordulatszám? Még a felét sem érted el. Egy átlag városi autó (ezerkicsi motor, 100 alatt lóerő) 2.-ban 85-90 körül tilt, 3.-ban 130 körül.

Inkább azt mondom, hogy ennél sokkal alacsonyabban már nem is szabadna felkapcsolni.

2016. dec. 16. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
Ha nem akarok hirtelen felgyorsítani ,csak a forgalom ritmusát felvenni akkor ,egyesbe csak elindulok ,meg van a lendület kettes,40 től hármas,50 től négyes,és az én kocsimba kb 55 től lehet ötödiket váltani. Kb 2 ezernél váltok,de ha 2-3 ezer között van az még belefér.
2016. dec. 16. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 A kérdező kommentje:
Hát amikor a tiltását kipróbáltam az autónak akkor 85-nél tiltott le 2-esben . És rendben köszönöm szépen a válaszokat !
2016. dec. 16. 20:25
 8/18 anonim ***** válasza:
52%
Az egy dolog h elmegy 85 ig de nem egészséges.
2016. dec. 16. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Természetesen nem úgy használom semmi ilyesmi csak szerettem volna tudni hol a határ benne ! Friss jogsis dolog sok mindent még csak tesztelgetek ! De ezért is vettem magamnak ilyen autót mert tudtam hogy nagyon fogom nyúzni valószínűleg néha .
2016. dec. 16. 20:29
 10/18 anonim ***** válasza:
Minden kezdőnél lelki okokra vezethető vissza hogy anyjáig forgatja a motort,ne aggódj,idővel ez el fog múlni,és a rutinszerzés mértékével egyenes arányben fogsz egyre optimálisabb sebesség/fokozat arányt választani.
2016. dec. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!