Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy 90 lóerős Opel Corsa B...

Egy 90 lóerős Opel Corsa B havi fenntartási költsége hozzávetőlegesen hogyan alakul, ha a hét minden napján városban 40 kilométert tervezek vezetni?

Figyelt kérdés
Sosem volt még autóm, ez lenne az első.
2016. dec. 17. 18:46
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
0%

Kedves ismerős sem dolgozik ingyen, különösen rendszeresen nem, legfeljebb háromszor (először, utoljára, és soha többet). Másrészt, ha méhis nagyonnagyon jó ismerős, alkatrészt, olajat, stb-t neki is meg kell vennie.


Olyat pedig ne írj, mert körberöhögnek, hogy a B-Corsa legerősebb változata egy tipikusan kisfogyasztású autó.

Lehet hogy a 10 litert sokallod, de attól még annyi.

Az Opel sosem a kis fogyasztásáról volt híres. Most már jobb a helyzet, de ez a B-Corsa idejében kifejezetten sokat fogyasztónak számított. Reális az a 10 liter.

A tömegéhez, méretéhez, és a menetteljesítményéhez képest viszont felháborítóan sok.

Ne védd már ennyire azt a lefingott rozsdaboglyát. Mindenki elhiszi, hogy nagyon meg akarod venni, de akkor ne kérdezz. Menj el, és vedd meg, borítsd bele minden pénzed, aztán add el egy év múlva egy jó nagy anyagi bukással.

2016. dec. 18. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

A csak városi használat egy autónál már szinte extrém körülménynek számít, de ezt persze ki kell bírnia.

Ilyenkor lámpától lámpáig, gyorsítasz majd megállsz, vagy gyakran a dugókban araszolsz. Lehet fő úton elmegy 5 literrel, de tapasztalatom alapján örülhetsz, ha 10 litert eszik csak! Ha esetleg nyáron még a klímát is bekacsolod még 1-1.5 liter hozzáadódik!

[link]

Ezek a gyári adatok, ekkor még lehetett hinni nekik. Az utóbbi néhány évben viszont már köszönőviszonyban sincsenek a gyári, és a valós fogyasztási adatok.

2016. dec. 18. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Úgy tűnik, ezt meg kell tapasztalnom :) Ismét köszönöm a hozzászólásokat. Viszont, 11-es, ha már ilyen erélyesen reagálsz (pedig direkt leírtam, hogy nem akarok vitatkozni), akkor ott veszíted el a hitelességed, hogy a 90 lóerős változat nem a Corsa B legerősebb változata.. Egyébként a gyári, újkori városi fogyasztása igazán meggyőző (sajnos). Tudom, hogy érdemesebb lenne inkább például egy Corsa C-re lőni, csak az hozzávetőlegesen a duplája a B-nek, én pedig első autónak egy "lefingott rozsdaboglyát" gondoltam vásárolni :) És amúgy nem, nem akarom nagyon megvenni, csak azt olvastam róla egy idei, őszi cikkben, hogy még mindig az egyik legalkalmasabb első autónak. A kis régi Suzukit természetesen semmi sem veri, de olyat sose nem vennék.
2016. dec. 18. 17:57
 14/15 anonim ***** válasza:
0%

Baromira nem érdekel, hogy szerinted mikor vesztettem el a hitelességemet.

Lehet hogy bálatok a kölyökkutya tanítja ugatni az öreg kutyát, nálunk nem.

Kigugliztad, hogy volt belőle egyhatos, száztíz lóerős is. Ügyes vagy. A jelenlegi ha.hu kínálatban egy darab sincs belőle, finoman szólva sem volt túl gyakori autó, még a modell új korában sem.


Az okos ember a más kárán tanul, az ostoba a sajátján sem.

Jó tanulást rozsdaboglyával. Ja: ne felejts el bérletet is venni mellé, mert gyakran lesz rá szükséged.

2016. dec. 18. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:
Bálunk ez így működik ;)
2016. dec. 18. 19:42
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!