Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Normális, ha valami folyadékfé...

Normális, ha valami folyadékféle lötyög az új autó akkumulátorban?

Figyelt kérdés
Tegnap vettem egy új 12V/55Ah Banner autó akkumulátort webáruházból. Tegnap meg is érkezett, a futár kihozta, jó hideg volt (mínuszok), pénteken tervezem az autóba beszerelni, addig itthon tartom ebben a pár napban. Ma útba volt és áttettem egy másik helyre, de észrevettem, hogy valami folyadékféle lötyög benne (leginkább a felső részében). Ez normális egy teljesen új akkumulátornál, ami elvileg soha nem volt használva? Illetve az oldalán vékony kis folyadék folyás volt, ami egy kis lukból jöhetett, ez normális?

2016. dec. 21. 11:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Normális.


Bővebben: [link]

2016. dec. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
77%
Igen, az a "folyadékféle" az akkusav, elengedhetetlen tartozéka egy ólom-savas akkumulátornak.
2016. dec. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
64%

Igazi műszaki analfabéta vagy!

Nem tudom mit tanultál az autósiskolában, de a tananyagot biztos nem tudod!

2016. dec. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 veterán vas ***** válasza:
33%

Kóstold meg a lötyit, lehet hogy átvertek.

Ha kicsit csípős akkor jó.


/ha nagyon csíp, akkor még jobb/ :D

2016. dec. 21. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
68%
Tegnap vettem egy új motort, mintha valami folyadékféle lötyögne a tank teteje környékén. Ez normális?
2016. dec. 21. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
...aranka39, mit találsz még ki? Hidd el, a régi fórumozók név nélkül is megismernek :P
2016. dec. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Azért lötyög, mert kevés sav van benne. Viszont találsz aksi tetején két pólust. Az egyik mellett egy + jel van. Na, azt kell csavarni addig, amíg a szint megfelelő lesz. Ha véletlenül túltöltöd, a másikkal (a - jelűvel) korrigálhatod.
2016. dec. 22. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
De ha egy kellően vastag rézcsővel összeköti őket, a savszint automatikusan kiegyenlítődik...
2016. dec. 22. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 veterán vas ***** válasza:

Jaj ezek a félinfók az agyamra mennek.

Mi az a "kellően vastag"?

Mekkora átmérőjű, és milyen falvastagságú rézcső alkalmas a szint kiegyenlítésre?

Apropó rézcső! Vörös vagy sárgaréz legyen?

Olyan bizonytalan vagyok..... :(

2016. dec. 22. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!