Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egyik kérdés alapján rájöttem,...

Egyik kérdés alapján rájöttem, hogy nem épp kuplung-barát módon vezettem eddig. Sokat csúsztattam a kuplungot feleslegesen. Erről hogy lehet leszokni? Félek, hogy lefullad a motor, ezért csúsztattam sokáig indulásnál.

Figyelt kérdés
2016. dec. 22. 22:39
 1/6 anonim ***** válasza:
33%
Úgy, hogy megtanulsz vezetni.
2016. dec. 22. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Ránézel a számlára a kuplungcsere után.
2016. dec. 22. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hol csúsztatod feleslegesen? Ha az autó gurul, onnantól már elég nehéz lefulladni. Elindulásnál muszáj csúsztatni. Dugóban muszáj csúsztatni.

Hogy váltásnál mennyire kell, azt pedig autója válogatja.

Pl. amit napi szinten használok kocsit (corolla), ott is elég hosszan kell, különben berezeg, és elég kellemetlen. De van egy másik kocsi (golf4), annak teljesen más a kuplungérzete, ott alig, szinte nem is kell csúsztatni, kb. le is ugorhatok róla akkor sem rezeg be.

2016. dec. 23. 02:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem kell kapkodni az elindulással, szépen komótosan indulj és tapasztald ki hogy mennyire bírja az autó a kevés csúsztatást, úgy hogy nem remeg, rázkódik közben. Törekedj arra is hogy lehetőleg csak akkor fékezd állóra az autót ha muszáj. Ha tudsz óvatosan csorogni az hasznos, mert a mozgó tömeget, kisebb energiával lehet felgyorsítani. Ha kisebb energiát fektetsz az elindulásba akkor a kuplungon is kisebb a terhelés. Figyelj arra is hogy egyesben az érdemi gyorsítást akkor kezdd meg, vagyis akkor adj nagyobb gázt, ha a kuplung már teljesen összezárt. Az én autómban 104 Ekm van, döntő többségben városban használva és a kuplung most is olyan mint új korában, nem fog fent és vajpuha.
2016. dec. 23. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Hát kevesebbet csúsztatod, és minél kisebb fordulaton tartva a motort.
2016. dec. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
79%
De azért nem kell túlzásba sem vinni, az ilyen 1.0-1.2-es motoroknál muszáj 3-4 másodpercig is csúsztatni, bő gázzal, ha el akarsz indulni.
2016. dec. 23. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!