Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Mit kaphatok azért ha AM...

Mit kaphatok azért ha AM kategóriás jogositványal 1000ccm-es motort vezetek?

Figyelt kérdés

2016. dec. 27. 18:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:

Helyszínen 35 000, feljelntés esetén 70 000 Ft bírság.

[link]


+ eltilthatnak a vezetéstől. Ha azt megszeged, az már 150 000 Ft-os bírság, vagy akár szabálysértési elzárás is lehet.

2016. dec. 27. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
80%
Egy 1000-es motort nem igazán szoktak utolérni XD, az már a te döntésed megállsz vagy nem. Utóbbi esetben, ha elkapnak, egy szép csekk és kb 2 év eltiltás
2016. dec. 27. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
még annyit tennék hozzá az #1 válaszhoz hogy ha eltiltást kapsz a szabálysértés miatt (ami egyre gyakoribb az ilyen jellegű szabálysértéseknél) és az alatt megfognak akkor onnantól megnövekedik az eltiltás időtartama, és bónuszképp még járhatsz után képzésre is ami még + 150-200 ezres ráadás.
2016. dec. 27. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

@2-esnek.

Egy AM kategóriás jogsival hamarabb csapódik az első fának mint, hogy elkapnák... A fent említetteken kívül, ha rendesek a szüleid, akkor még szerencsére jó nagy pofont is aminek a fal adja majd a másikat.

2016. dec. 27. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Már kisgyerek korom óta motorozok verseny szinten csak nincs jogsim...Egyébként egy Kawasaki Z1000 ről van szó

Köszönöm a válaszokat

2016. dec. 27. 19:46
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

4#

Motorvezetesi tudás nem függ össze a jogosítvány kategoriájával.

Pl régebben sokat csapattam cross motorral, azaz tudok motorozni de nincs hozzá A jogsim. Mostanában atv- vel száguldozok terepen rendszám nélkül terepen, mint ahogy sokan masok is. De tavasszal veszek megint egy 250ccmes verseny crosszt

2016. dec. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez igaz hogy nem függ össze, viszont egy z1000-es az akkor is egy z1000-es. Na de nekem aztán mindegy ki mivel közleked/het.
2016. dec. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Én egy kicsit más oldalról szeretném megközelíteni ezt a témát. Szerinted mi a hasonlóság és a különbség egy 50cm3 és egy 1000 cm3 motor között?! Bár milyen verseny-gyakorlatod is van azt senki nem tagadhatja le hogy másképpen kell megülni és vezetni ezt is azt is. Annak idején a nyolcvanas években nagyon örültünk amikor behozták a kategóriás vizsgáztatást a motor jogosítványokra. Sajnos nagyon sok fiatal halt meg vagy lett nyomorék pontosan ebből az okból kifolyólag amit te kérdeztél. Akkor levizsgáztak 50-ea Simsonnal, és mivel gazdagok voltak a szülők már otthon várta a garázsban az ezres gép. Megkapta a jogsit és abban a szezonban össze is törte magát is a motort is. Tudod ránk motorosokra is szégyent hoznak azok akik így gondolkodnak mint te. Nem bántani akarlak de értsd meg a "kategóriai" különbséget.Még azonos típusú motorokban is van különbség, nem hogy ilyen formában. Ha nem akarsz magadnak bajt, ne vidd a pálya stílusodat a közutakra mert ott egészen más a követelmény az életben maradáshoz! Baráti szándékkal!

2016. dec. 28. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%

8# egyetértek veled, de az 'A' kategóriának nincsenek gyakorlati előfeltételei. pl 2 év A1


'A' kategória jelentkezési feltételei:

Legalább fél évvel elmúlt 23 éves.

Kitöltötte és aláírta a Jelentkezési és vizsgalapot, megkötötte a képzési szerződést.

Megfelel a vonatkozó jogszabályban meghatározott egészségügyi, valamint közlekedésbiztonsági feltételeknek.

Rendelkezik alapfokú iskolai végzettséggel.


Nem biztatok én senkit jogsi nélküli vezetésre.

Feltételesen:

ha egy 24 éves egyén, beiratkozik A kategóriára (életében nem motorozott). Majd végig csinálja a tanfolyamot, és kivárja szépen a jogsijának megérkezését.

Ezután bemegy a motoros boltba és vesz magának egy 1000 gyorsasági motort pl Suzuki GSX-R 1000, és hozzá minden szükséges védő ruházatot és kiegészítőt.

Na ez ugye a tökéletes összeállítás: Minden legális, minden új, minden tökéletes!


Na de azt ne magyarázza meg nekem senki, hogy az a néhány óra motorozás, meg elméleti oktatástól megtanul valaki motorozni! Így is ugyanúgy megölheti magát, mint jogsi nélkül. Szerintem ez egyszerűen csak azon műlik ki mennyire tudja felmérni azt, hogy még mennyire nem tud motorozni., és ennek megfelelően közlekedik. A probléma meg akkor kezdődik, mikor azt hiszi már tud...


Én például nem szeretek forgalomba motorozni, talán kicsit félek is tőle, de terepen száguldozok, ugratok, egy kerekezek sirató falat mászok, esek-kelek... (még nem tört el semmim, egyenlőre :) )


Az autóvezetéshez is több tízezer km szükséges, mire valaki megtanul vezetni, gondolom az utcai motorozásnál is ez a helyzet.

2016. dec. 28. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Azt vettem észre, hogy a 20 év alattiak 90%-a verseny-szinten tud vezetni mindenféle irat és képzés nélkül, és bőszen osztja az észt azoknak a jogosítvánnyal rendelkezőknek, akik mögött gyakran többszázezer balesetmentes kilométer van. Hoppá!
2016. dec. 28. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!