Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi Q7 vásárlásnál mire kell...

Audi Q7 vásárlásnál mire kell figyelni?

Figyelt kérdés
Milyen gyenge pontja van, egy normál állapotú (200 000 Km körül) autónak?
2016. dec. 28. 10:49
 1/6 anonim ***** válasza:

Túl sok mindenre.

Motor-váltó kombónál a szokásos: ne rántson váltásnál, szép finoman kell váltson a tiptronic, észrevétlenül. Motor ne füstöljön, legyen ereje (leggyengébb is 3.0 TDI, kell húzzon rendesen).

Más gyenge pontja van a Q7-nek: a futómű. Ezalatt ugye légrugó van, a légrugó pedig mindig problémás, mint tudjuk, és horrorisztikus ára van. Ha látod, hogy hosszú állás után valamelyik keréknél elenged a rugó, vagy alapjáraton állandóan sziszeg, hogy tartsa a szintet, az már rég rossz. Bár ez egy magas autó, nem szabad billegjen rossz úton, kanyarokban, stb. Ha ezt teszi, jobb menekülni tőle.

2016. dec. 28. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
H legyen mindig 1-2 milla, ami javításra kellhet.
2016. dec. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, különösen az elsőt a részletekért. A második is jó, de ez sajnos ezeknél a komolyabb autókra mindre érvényes.
2016. dec. 28. 16:08
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem viccből írtam. Nekem A6- osom van, 3 év alatt közel 2 milla ment bele és nem gázolaj formájában. Porlasztók, 2 garnitura gumi, kormányoszlop elektronika, mmi vezérlő, turbo állító motor, turbo, még egy turbó állító motor, mivel a kipufogó leömlő hegesztése elszabadúlt, ergo kipufogó leömlő csere is, fékek elöl- hátúl, keréknyomás szenzotok, parkoló szenzorok, lengőkarok, önindító, hosszbordás feszítők, szíj, nagynyomású szivattyú feszítő, szí, akkumulátor, lámpák felújítása, elektromos kézifék kapcsoló, olaj és olsjszűrő, gázolajszűrő, pollenszűrőcserék... ennek nagy része megelőző karbantartás, de a porlasztók, kormányoszlop elektronika, kerékszenzor, parkszenzor, mmi elektronika, lengőkar, turbós téma, ezek mind egy vagyon, ezek váratlan kiadások. Ha ezeket teljes áron veszem, akkor nem 2 milla, hanem cakli pakli 4 lett vna. De minimum 3,5. Egy garnitura gumi 250 ezer.
2016. dec. 28. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
A porlasztókra mindenki panaszkodik, nem tudom mi lehet az oka, a rossz gázolaj vagy a rossz konstrukció, de valami nem stimmel nála és ráadásul jó drágák is.
2016. dec. 28. 20:31
 6/6 anonim ***** válasza:

Én 209 ezerrel vettem az enyémet. Akkor a 6- ból 3db db visszacseppentett.

Db- ja a Porscheban 235 ezer ft. Unixnál is 100 alatt nem áll meg kedvezménnyel. Racing bazaron ki lehet fogni jobb áron, de akkor is 6- ot cserélni egy vagyon...

2016. dec. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!