Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Saját UTÁNFUTÓVAL közúton?

Saját UTÁNFUTÓVAL közúton?

Figyelt kérdés
Tehát arra gondoltam, hogy mivel egekben a használható (főleg nincs megfelelő méretű) utánfutók ára, igy mi lenne, ha csinálnék sajátot. Rendelkezek a megfelelő hegesztési tapasztalatokkal, illetve egy tapasztalt hegesztőmester segítségével csinálnám közösen a szerkezeti munkálatokat. Tehát, ha kész az utánfutó, biztonságos, forgalomban használható. Azonban papírokat szerezni lehet rá? Ez azért merült fel bennem, hogy láttam a neten lakatos vállalkozókat akik szintén "házilag" engedéllyel gyártják az utánfutókat. Tehát lehetséges papirt szereznem a saját utánfutómra?

2016. dec. 28. 22:17
 1/10 anonim válasza:
Ha van minősített hegesztő papírod, akkor azthiszem lehet, de nem biztos.
2016. dec. 28. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Egy utánfutó nem csupán hegesztő szakmunkát igényel, a biztonságos közlekedés érdekében el kell látni megfelelő világítással, fékkel.

Forgalomba helyezéshez műszaki vizsgára kell vinni, ahol nem csak a közlekedéshez szükséges feltételeknek kell megfelelni, ha nincs gyárilag minősítve, műbizonylatot kérnek - tehát nem az a kérdés, hogy ki tud szakszerűen hegeszteni, hanem az, hogy ki tud műbizonylatot adni, amit a NKH elfogad

2016. dec. 28. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

"hogy láttam a neten lakatos vállalkozókat akik szintén "házilag" engedéllyel gyártják az utánfutókat."


Azért vállalkozó, mert nem "házilag" hanem hivatalos engedéllyel dolgozik.

Amennyiben járműtervezői végzettséged van, vagy megtervezteted és az NKH-nál elfogadtatod az általad elkészíteni kívánt utánfutót, akkor már csak egy hivatalos engedéllyel rendelkező járműgyártó vállalkozó igazolása kell és otthon a sufniban is összetákolhatod.

A tervezés-engedélyeztetés 1,5-2 millából talán kijön, de azt nem tudom melyik vállalkozó merné a nevét adni egy ilyen projekthez és mennyiért.

2016. dec. 29. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Direkt azért írtam idézőjelben a házilag szót, mert nem ugy értettem, hogy az istállóban csinálja, hanem nem egy gyárban /üzemben.


Mindenesetre, nem éri meg sajátot csinálnom. Szomorú, hiszen ha egy utánfutó átmegy a műszakin , akkor Elvileg biztonságos közúti közlekedésre alkalmas. Akkor marad a keresés...

2016. dec. 29. 12:38
 5/10 anonim ***** válasza:

"hogy mivel egekben a használható (főleg nincs megfelelő méretű) utánfutók ára,"


Ez pont nem igaz, egész korrekt áron lehet utánfutót venni. Halomra hozzák be őket külföldről, de sok cég csinál újakat is, néha egy egy helyen látok 50 utánfutót is parkolni, ők gondolom már ingyen is szabadulnának tőlük.

2016. dec. 29. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
0%
A szomszédnak is pont ilyen utánfutója van, amit az 1000- es swiftjével húzkod.
2016. dec. 29. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
6. Nálad tényleg felakadt a lemez. Minden válaszod az 1000-es suzuki.
2016. dec. 29. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az nem én vagyok.
2016. dec. 29. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 veterán vas ***** válasza:

Hát persze, Te vagy az a spiller, aki csak pikk-pakk összevarr néhánya zártszelvény darabot, aztán két oldalra rácsavarozza a bontóból szerzett lengőkarokat. Lámpák, prizmák, néhány méter 0.75-ös kábel, és kész. Pár deszkát beütsz egy U-vas keretbe -mert az is kell- lekened csónaklakkal, aztán rányomod nagyfater trabijáról maradt kerekeket......


Jah' és tényleg csak azért írsz ide, hogy megtudd miként lehet mindezt lepapírozni.


Ne csinálj már magadból bohócot. :/

2016. dec. 29. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Veterán vas: Én csak azt akartam megtudni, hogy érdemes-e saját utánfutót készítenem. A komolyabb utánfutók többszáz ezernél kezdődnek. Mivel nem lim-lomokat akarok szállítani, igy adok a minőségre is. Nem 1x1-es kis utánfutó kell, hanem nagyobb. Illetve a teherbírása is kb. 700-750kg körül kell lennie.
2016. dec. 30. 00:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!