Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Audi A8 d2-ből melyik motor a...

Audi A8 d2-ből melyik motor a legjobb?

Figyelt kérdés
Döntőpontra jutottam,fogok venni egy ilyen autót.Nem tudom mepyik motorral a legjobb vétel,ebben szeretnék javaslatot kérni,ha lehet egy olyan embertől aki tapasztalt ilyen téren.A válaszokat köszönöm.

2016. dec. 29. 01:03
 1/10 anonim ***** válasza:

Amit biztosan kihagynék,az a 2.5 V6 TDI és a 2.8 V6 benzinek.

Mivel majdnem 2 tonnás autó,ezért 200 lóerő alatt nem igen gondolkoznék benne,így marad a 3.7 vagy a 4.2 V8.

3.3 TDI is van,azt nem ismerem,de dízel révén rizikós,főleg hogy nem egy tucatmotor.

2016. dec. 29. 03:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Amúgy kézi vagy manuális váltóval?

Mert manuálisból a 30 szelepes 2.8-as a legerősebb.

2016. dec. 29. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Én inkább kézi 6-ost néztem,és a 2.5 tdi-t pont azért,hogy ne legyen erős,de ha nem akkor föjjebb gondolkodom.
2016. dec. 29. 03:21
 4/10 A kérdező kommentje:

1.4-es négyes golfon tanultam vezetni,azt se találtam erőtlennek,ezt se versenyezni venném,hanem első saját kautónak

,ami tágas,kényelmes,és szép.

2016. dec. 29. 03:30
 5/10 anonim ***** válasza:
62%
Csak gratulálni tudok!Friss jogsival első autónak nincs is jobb választás egy ilyen tizen-huszon éves német bálnánál!
2016. dec. 29. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A 2.5 V6 TDI az gyárilag hibás konstrukció 2003-ig.

Amúgy olvastam még 4-5 éve egy cikket ahol jól megszopatta magát a csávó, mert a fél autót kicseréltette és még mindig szar volt.


De a legfőbb kérdés hogy mennyiért akarsz venni és mennyi pénzed lesz a rendszeres karbantartásra?

2016. dec. 29. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem friss a jogsim,három éve egy négyes golfon tanulok,az egész autóra most három millám van.
2016. dec. 29. 12:37
 8/10 anonim ***** válasza:
a kakás
2016. dec. 29. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

2.8 benzin az egyik legjobb motor a VW konszernnél, csak szólok.

Ebben még nem voltak jó dízelmotorok. A 2.5 TDI-nek megvannak a maga gondjai, de én nem is ezért félnék tőle, hanem egyszerűen nagyon kevés a 150 lóerő bele. Ne kelljen már A8-as neked, ha kéziváltót akarsz, meg kevés lóerőt, akkor mi értelme?

3.3 TDI extrém ritka motor, úgy lett összerakva, hogy a 2.5 TDI-hez hozzácsaptak még 2 hengert (szó szerint). Így a problémás motorból lett egy még komplikáltabb, problémás motor. Alkatrész jóformán még Audi szervízekben is nehezen található, bontott és utángyártott szinte kizárt. De tény, hogy nagyon kirány a 8 henger és a 224 lóerő.

Van még a 3.7 és a 4.2. V8-as mindkettő, de 4.2-est éri meg venni, mert ugyanannyit eszik, mint a 3.7, de jóval erősebb. Viszont feltételezem, hogy nem tudnád még a biztosítást sem kifizetni ekkora motorra.

Amit én ajánlok neked: Audi A6 2.5 TDI motorral, lehetőleg még a C4-es generációból, amiben a sor5-ös TDI van. Azzal járnál a legjobban.

2016. dec. 29. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Volt az A8ban 180 lovas 2.5TDI is. A motortól eltekintve normális közlekedéshez elég abba a nem túl nehéz alukasztniba a 150 és a 180 lóerő is. Hasonló tömegű autók készültek sorozatban sokkal gyengébb motorral is ( pl: Passat, Insignia ).


A benzinesek viszonylag jó motorok, de benzintemetők. A v6 TDI tényleg szívás, de még mindig sok fut belőle, rengeteg a donor és lassan egész iparág épült rá.

A mobile-n találni 9-10 000 euro környékén egész szép A8-askat ( mindkét üzemanyaggal ).


Én amúgy egyáltalán nem szívatnám magam a D2-vel. Ha van 3 gurigád miért nem nézel egy C6-os A6-ot? Szebb, felszereltebb, kényelmesebb mint a D2 ás ennyiért már 2005-2006-2008-as kocsikat is találni.

2016. dec. 30. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!