Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autóbehozatal németországból?

Autóbehozatal németországból?

Figyelt kérdés

Szeretnék behozni magamnak egy autót németországból, édesapám kint dolgozik, van német rendszámú autója. Láttam sok helyen azt írják, hogy ott nem autóra hanem emberre van a rendszám tábla. Ebben az esetben lehet olyat csinálni, hogy megveszi az autót, ráteszi az ő rendszámát és jön vele haza, aztán itthon honosítjuk?

Tudom-tudom ezer féle ilyen kérdés van a neten, de erre speciel még nem kaptam választ. Aki tud segíteni nagyon köszönöm


2016. dec. 31. 16:24
 1/7 anonim ***** válasza:
0%

Nem, ilyet nem lehet csinálni. Ausztriában van csak ez, hogy a rendszám az emberre szól, Németországban az autóra van. Ja és Ausztriában sem akaszthatod csak úgy rá bármilyen autóra.

Egyébként megéri neked Németben autót venni, ha édesapád kint dolgozik, mert akkor van ki segítsen. Még a német rendszám is megoldható, ha nem akarsz regadót fizetni.

2016. dec. 31. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hogyan lehetne megoldani a német rendszámot? A kinti autóknak azt hiszem magas a biztosítási díjuk.
2016. dec. 31. 16:29
 3/7 anonim ***** válasza:
Apád simán behozhatja az autót a saját rendszámával, hogy ne kelljen a drága export rendszámot kiváltani. Aztán két lehetősége van: ha siet, akkor visszaviszi a rendszámot és a forgalmit, majd kivonatja az autót. Ha ráér, akkor a honosítás során elvégzik a kivonást.
2016. dec. 31. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Hát gondolom édesapádnak van lakcíme Németországban, aztán a saját nevére irathatja az autódat, ennyi az egész.
2016. dec. 31. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Németországban az autóra van."


Ez egy orbitalis nagy baromsag, a harmadik autom van ugyanazzal a rendszammal. A rendszam a tulajdonose, nem az autoe!!!! Amugy igen, hazaviheti vele, de a Zulassungstelleben ezt jeleznie kell, az nem ugy mukodik, hogy van egy rendszamom, azt barmikor barmire rarakhatom, es kell hozzavalo biztositas kulon. en viszont nem szarakodnek ezzel, kivaltanam a pirosat (export rendszam), mert lehet macerasabb es dragabb (ezt nem tudom), mint a pirosat kivaltani. Meg kell erdeklodni a Zulassungstelleben mennyi lenne ennek a dija es konkretan hogyan mukodik.


Amit osszevissza rakosgathatnak az a kereskedoi piros rendszam, az teljesen mas, maganszemely nem is valthatja ki talan, vagy ha igen, akkor szigoru feltetelekkel.

2017. jan. 1. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Ez egy orbitalis nagy baromsag, a harmadik autom van ugyanazzal a rendszammal. A rendszam a tulajdonose, nem az autoe!!!!"


Igen, de ettől a forgalmid csak egy autóra érévnyes. Tehát te ahogy cserélted az autókat, a rendszámot megtarthattad, de a forgalmit cserélni kellett, hogy az adott autóra szóljon. Ezért nem működik a kérdező elképzelése, miszerint ő nemes egyszerűséggel átakasztja a rendszámot a vásárolt autóra, azért, hogy tudja hazahozni.

2017. jan. 1. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Persze, azert irtam azt, hogy nem ugy megy, hogy csak atrakom a rendszamot egy masik autora es megy vele. De a rendszam a tulaje, ha eladod az autot a rendszamot megtarthatod, nem kell vele egyutt eladni, a hasznalat es bejelentes ereig az autoe csak.
2017. jan. 1. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!