Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Létezik, hogy 2 év alatt...

Létezik, hogy 2 év alatt elromlik egy akkumulátor?

Figyelt kérdés
Idén tavasszal lenne 3 éves a régi, 94-es 1.3-as Swift akksija, ,,zselés" akksi. Többször merült már le teljesen és az itthoni, hagyományos töltővel töltöttem fel. Eddig szépen tekert, mindegy volt milyen hideg van. Pár hete megjelent egy probléma, hogy hidegen nehezen indult (csak gáz adásra), de tekert az akksi. Akkor megállapítottuk, hogy valahol injektor baja lehet. Pár napja meg megjelent az is, hogy az akksi sem akarja már tekerni legelőször hidegen. Ma alig indult be, most töltőn van az akksi. Járattam pár percig a motort, utána könyebben indult, tehát nem generátor baj. Mi lehet a baja az akksinak vagy bárminek?

2017. jan. 1. 12:54
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
Általában sokkal tovább bírják az akksik két évnél. Töltsd fel rendesen. Ha utána rövid időn belül megint gond van vele, akkor valószínűleg kuka. Ha van rajta "varázsszem", nézd meg, milyen színű. Ha fehér, akkor kuka. Ha fekete, akkor fel kell tölteni. A többi hiba okát nem tudom.
2017. jan. 1. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 A kérdező kommentje:
Hogy töltöd fel? Nincs rajta kupak, egy sem.
2017. jan. 1. 13:03
 3/27 anonim ***** válasza:

A gondozásmentes, zárt rendszerű aksi nem egyenlő a zseléssel.

Amúgy létezik.

2017. jan. 1. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
100%

Gondozásmentes akksit nem célszerű hagyományos töltővel tölteni, ahogy teljes lemerülés esetén a generátorral sem, mert kinyírja az aksit.


Létezik, hogy meghalt két év alatt.

2017. jan. 1. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
13%

A zselés akksinál ellenőrizni kell a folyadékszintet. A MIN és a MAX jelzés között kell lennie. Ha nics ilyen jelzés, akkor fapálcával ellenőrizni kell, hogy a folyadék minden cellában 1-1,5 centivel ellepje az ólomlemezeket. Ha alacson a folyadékszint, desztillált vizet kell beletölteni.

.

Ha nagyon hamar (2-3 év alatt) tönkremegy az akksi, akkor lehet, hogy valami más hiba van a kocsiban (generátor, feszültségszabályzó).

2017. jan. 1. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
62%

Nem biztos, hogy az akksi letérdelt..kérdés hogy van töltve, mennyire terhelik, és leszívja e valami kis izzó, rádió, riasztó..?

Ha sokszor indítózol, rövid utakom használod bekapcsolt lámpákkal, megy a fűtésventillátor, sokat állsz a féken, sok az alapjárat..stb..


a zselés akksinak sokat kellene bírni, lehet, hogy ez pont gyártási hibás..ami nagyon ritka. inkább a helytelen használat, töltéshiány..

2017. jan. 1. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:

Eleve az se normális dolog, hogy egy akku 2 éves koráig többször teljesen lemerül. Lehet pl. töltési hiba, vagy gyakori indítgatások nagyon rövid utakkal.

Az ilyen teljes lemerülések igencsak ki tudnak nyírni egy akkumulátort.

Először is rá kell mérni, minden módozatban feszültséget mérni.

2017. jan. 1. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 A kérdező kommentje:

Van benne egy digitális rádió, de ha ki van véve a kulcs akkor a kijelző se megy, a memóriája él egyedül. Nem rég bekerült egy gyári digitális óra is, annak a kijelzője mindig üzemel. Ez elég neki ahhoz, hogy leszívja?


A másik meg ahova lehetett LED-et raktam (műszerfal, utastéri lámpák, rendszámtábla, oldalindex, helyzetjelző, tolató lámpa, hátsó ködlámpák). Létezik, hogy ezzel rontottam el valamit?

2017. jan. 1. 13:49
 9/27 anonim ***** válasza:

Hagyjátok már a hülyeséget. Autóban nincs zselés akkumulátor.

A zselés akkumulátorok légmentesen le vannak zárva, hogy nézel benne szintet fapálcával? :D


[link]

2017. jan. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 A kérdező kommentje:

7-es!


Egyszer sem magától merült le. Először 14 nyarán 1 hét állás után fenékig ki volt merülva, olyan volt mintha nem lett volna a kocsiban akksi. Akkoriban azt csináltam, hogy mindig levettem a - csatalkozásról. Ez egy idő el el maradozott, de eddig nem volt gond. Mostanában szerelgettem a műszerfalat, akkor sikerült lehúznom, de ez 2 hónapja volt, mindegy milyen hideg volt, tekert rendesen.

2017. jan. 1. 13:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!