Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » B kategóriás jogosítványhoz...

Flóra13 kérdése:

B kategóriás jogosítványhoz kötelező eljárni KRESZ tanfolyamra, vagy önállóan is fel lehet készülni?

Figyelt kérdés
Utóbbi esetben ugyanúgy egy autós iskolában tudok vizsgázni, vagy van erre külön hely? Ugyanott kell csinálni a KRESZ-t és gyakorlatot?

2017. jan. 5. 13:15
 1/8 anonim ***** válasza:
Onalloan is fel lehet keszulni, valamilyen internetes platformon,ezt nem tudom mert en bejartam orakra, amin szerintem tobbet is tanulsz. Vizsgazni nem az autos iskolaban fogsz,hanem a vizsgaztato kp-ban. Termeszetesen nem kotelezo ott csinalni a gyakorlatot,ahol a kreszt. A kresz vizsgaigazolasoddal atmehetsz masik iskolahoz is vezetni.
2017. jan. 5. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Le kell igazolják, hogy jártál tanfolyamra. (Ami lehet netes is.)

Egyes autósiskolákban azt is meg lehet beszélni, hogy befizeted a tanfolyamot, de nem jársz be.

Egyébként nem az autósiskolában vizsgázol, hanem a helyi nkh vizsgaközpontban. Önállóan (autósiskola nélkül) tudtommal nem jelentkezhetsz vizsgára.


"Ugyanott kell csinálni a KRESZ-t és gyakorlatot?"

Nem, bár nem tudom, hogy itt most a vizsgára gondolsz, vagy az autósiskolára.

Én például egy autósiskolánál voltam, de a kresz vizsga és a forgalmi vizsga mégis másik vizsgaközpontban volt.

De lehet autósiskolát is váltani, ha már megvan a kresz vizsgád, nem veszik el.

2017. jan. 5. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Beiratkozol egy autósiskolába, és ha lehetőséget adnak rá, az online képzést választod. Vizsgázni ugyanúgy kell (a közlekedés felügyeletnél), mintha tantermi oktatáson vettél volna részt. Azt nem lehet megcsinálni, hogy teljesen önállóan készülsz fel, és úgy mész vizsgázni.
2017. jan. 5. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképpen be kell iratkoznod autósiskolába, hiszen kell igazolás a tanfolyamról, ami a vizsgára jelentkezés feltétele. Ami viszont rugalmasság, hogy otthon, internetről is el tudod végezni a tanfolyamot, tehát nem kell bejárnod. Több ilyen online tanfolyam is van (ezek konkrét weboldalak), ide az autósiskola fog beregisztrálni téged, tehát tőlük kapod meg a felhasználói neved és jelszavad. Ez talán annyival könnyebb hogy szabadidődben bármikor tudsz vele foglalkozni.
2017. jan. 5. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A tantermi oktatás, ha oda be is jár a tanuló, hatékonyabb, mint az online tanulás.

Online oktatás sem rossz, csak ott a tanulónak kell felmérni, hogy elegendő már a tudása a sikeres KRESZ vizsgához, az előadásokra bejáróknak ezt az oktatók elég pontosan meg tudják mondani, látják hogy tanul, fejlődik az illető, érti is a szabályokat, nem csupán totózik a tesztlapon.

A legrosszabb variáció, amikor tantermi képzésre fizet be a tanuló, de nem jár be, otthon ímmel-ámmal tanul, de nem tudja mire is elég a tudása.

2017. jan. 5. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

"A legrosszabb variáció, amikor tantermi képzésre fizet be a tanuló, de nem jár be"

Ezzel nem értek egyet.

Én az első két órán bennvoltam, a többin nem. És marhára nem hiányzott, hogy esténként beüljek egy csomó taknyos hülyegyerek és plázacica közé, azért hogy egy faszi unott hangon felolvasson egy ppt-t. Így is hibátlan lett a kresz-vizsgám. Persze lehetnek olyanok, akiknek erre van szükségük.

2017. jan. 5. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem fél mondatot kellene beidézni, hanem az egészet:-)
2017. jan. 5. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Jogos, de az első mondatodra is vonatkozott az irományom.
2017. jan. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!