Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Egy jó fényező megtudja csinálni?

Egy jó fényező megtudja csinálni?

Figyelt kérdés

Lenne egy 20éves autóm, amit nagyon szeretek, és sok minden fűz hozzá, tehát egy darabig még nem szeretném eladni.

Viszont korábol adodoan mar nehol lepattogott a festek a kavicsfelverodesek miatt..

Gondolkodtam, hogy ujrafenyeztetem, de 200ezret nem szeretnek rakolteni csak a fenyezesre...

Szerintetek egy jo fenyezo vallalja, hogy csak ott fenyezi, ill. javitja ki, ahol megkopott? Igy gondolom 30ezer korul lenne.. Kilehet igy kavarni a szint?



2017. jan. 7. 19:07
 1/10 anonim válasza:
Igen. Simán kikevernek bármilyen kis mennyiséget is, és ki lehet javítani ahogy akarod.
2017. jan. 7. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 cselez ***** válasza:

Hát én nem vagyok ebben biztos....

A kavicsfelverődéseket kijavítják az biztos. De az kicsi ecsettel vagy pipettával történik.

Viszont nagyobb sérülésnél csak komplett elemeket fényeznek egyben, ráadásul az is el fog ütni, mivel a nap már kifakította az eredetit.

De hogy foltokban nem fújnak bele az biztos!

2017. jan. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Kb. 20-30 Ezer elemenként. Attól függ, hogy akril, metál vagy gyöngyház, és miből mennyi van benne.


Meg a gyakorlott fényező szem észrevesz még egy csomó dolgot amit te most még nem.:)


Lehet nem első osztályú festékből is szépen színt kevertetni, van amelyik színnél nincs is eltérés, de öregedésnél előfordul hogy el fog ütni.


Kb. így számolj.

2017. jan. 7. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

"De hogy foltokban nem fújnak bele az biztos!"


Dehogynem. Eladásra, és még észre Sem veszed az első 1-2 hónapban, és ez gány.

Volt egy ismerősöm, mesélte hogy ahol gyakorlatozott, mindig megkérdezték, hogy ócsó legyen-e és eladásra megy-e.

2017. jan. 7. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Világos zold az auto.

Pont ezert kerdeztem, hogy a mostani szinehez kitudjak-e keverni a szint..

Ismerosom azt mondta szamoljak azzal, hogy sokkal fenyesebb lesz ahol javtani fogjak, szoval kerjek majd még polirizast is az egesz autora.

Tavaszra gondoltam a javitasat, mert kuszobcsere is lesz rajta, es akkor egyben vegeztetnem a fenyezeset.

2017. jan. 7. 19:41
 6/10 A kérdező kommentje:

Koszonom az eddigi valaszoloknak a segitseget!

En nem ganyoltatni szerernem, hanem normalisan megcsinaltatni, csak nem teli fenyezesbe, mert az nagyon sokba kerulne.. Ezert kerdeztem, hogy igy meglehetne-e csinalni normalisan.

2017. jan. 7. 19:46
 7/10 cselez ***** válasza:
Igazad van #4-es tehát a gány munkát én nem ajánlom, amelyik elemen sérülés van azt át kel fújni teljes egészében, a polírozás meg utána alap szerintem. Mindenképpen korrekt helyre vidd, mert az ilyen öreg autókat hamar bevállalják kókányolók, tele meny por-szemcsékkel és egy rosszul átfényezett autót nagyon nehéz rendbe hozni.
2017. jan. 7. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, polírozás kell mindenképp.

Profik még azt is szokták csinálni, hogy kicsit a szomszéd elemet felkapják 2000-es vizes papírral, és abba is belefújnak, a végén meg polír. Akkor semmi eltérést nem lehet észrevenni, bár elsőosztályú festéknél ez felesleges. Mi csak maszekoltunk magunknak hobbiból öreg vasakat még 20 éve, de becsülettel jó anyagból. Az egytlen a kmra Volt amire nem Volt pénzünk. Érdekes Volt, amikor láttuk hogy a friss fehérnél az eredeti sokkal sárgább, azt hittük, sosem lesz egyforma, és polírozásnál szépen eltűnt az eltérés.

2017. jan. 7. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Kedves kérdező! Nagyon sok mindentől függ, hogy mennyiből és milyen módon lehet megoldani azt, hogy valóban szép legyen (hány elem sérült, mennyire rozsdás, kell-e lakatolni, milyen autó kombi vagy szedán esetleg smart, milyen anyagból szeretnéd, hol stb.). Ez elég sokszor elhangzik, hogy "olcsó legyen de ne kókány munka, szeretném ha szép lenne". Ha 200 ezer alatt szeretnéd megoldani a dolgot akkor majdnem biztos, hogy kókány lesz és nagyon nagy valószínűséggel nem lesz egységesen szép a kocsi. Egy 20 éves autónál már nagyon sok kavicsfelverődés van mélyebb karcok stb. amit simán polírozással már nem lehet eltüntetni szóval nem csak árnyalatban hanem minőségben is eltér majd a többitől. Egy jó fényező azt fogja mondani, hogy ha szeretnéd, hogy jó legyen és egységes akkor a telifény kell neki (persze állapottól függ) a foltozgatás pedig működik egy darabig, de nem öreg autókon és nem 10+X helyen és az sem áll meg 30 ezerben, maximum egy elem. Mivel a foltjavítást körülményesebb megoldani mint a teli elem fújást még többe jön ki ha foltonként javíttatnád mintha telifényt kérnél rá (persze ez sírüléstől és annak mennyiségétől függő), ez egy nagy tévhit, hogy csak kis foltban kell fújni biztos kisebb munka és olcsóbb is... nagyobb munka és tapasztaltnak kell lenni, hogy jó is legyen! A telifény pedig azért nem tud 200-ezernél olcsóbb lenni mert maga az anyagköltség is nagyon magas ami az autóra kerül és még nincs helybérlet, rezsi költség benne, a munkadíj az pedig sajna eltörpül ezek mellett. Ha gondolod tudok segíteni kitalálni valami jó megoldást, de ehhez nagyon sok dolgot tudni kell az autóról.
2017. jan. 11. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Telifény 200 ezerért is gány.

Nekem ismerős fújta bent a munkahelyén, a motorháztető, egy küszöb, 2 kökhárító és csomagtér tető Volt 200 Ezer.

Plusz telibe polírozás.


A fényezők nem igen fognak telifényre rábeszélni, mert nekik is rossz üzlet, neked meg drága.

Dolgoztam én is régebben egy műhelyben, napi 5-10 elemet megcsinált a tulaj, az 200-300 Ezer. Ha csak elemjavításról beszélünk.

Egy telifénnyel meg dolgozik 2-3 napot, és az Sem sokkal több mint 10 elem.

2017. jan. 11. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!