Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Étolajat lehet kétütemű...

Étolajat lehet kétütemű robogóba tölteni?

Figyelt kérdés
Hazafelé tartok épp, még kb 20 kilóméterre vagyok otthonról, és hallom, hogy szinte teljesen kifogyott az olaj. Eléggé csörömpöl a motor, úgyhogy inkább leállítottam. Van nálam szerencsére étolaj, mert ma bundáskenyérsütés volt a terv, és különtöltős az olaj, meg a benzin. Beletölthetek némi étolajat az olajtankba? Csak amíg hazaérek, mert féltem a motort, hogy olajzás nélkül tönkremegy. Elég hideg van, úgyhogy gyorsan kéne cselekednem. 1998-as suzuki sepia zz 50ccm-es kisrobogó.

2017. jan. 10. 13:38
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
85%
Nehogy beleöntsd! Hamarabb tönkreteszi a gépet, mintha olaj nélkül mennél. Nincs benzinkút valahol?
2017. jan. 10. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
84%
Eszedbe ne jusson. Étolajat gázolaj helyett lehet beletölteni motorba, nem kenőolaj helyett.
2017. jan. 10. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
Na? Mi lett? Ne öntsél bele étolajat.... Hol vagy? Nálam van fölös láncfűrész olaj+benzin keverve.
2017. jan. 10. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 veterán vas ***** válasza:
54%

Persze, hogy lehet étolajat tölteni a kétütemű robogóba.

(mert ugye ez volt a kérdés)


Viszont egyáltalán nem ajánlom.

(igaz, ezt már nem is kérdezted) :D

2017. jan. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 Zzzoli ***** válasza:
Ez akkor arra ad következtetni hogy már régóta világít az olajszint alacsony lámpád is. Mert amikor világítani, még utána jócskán tudsz menni vele. hisz olyankor még minimum 2 deci olaj van benne, de inkább több.
2017. jan. 10. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem!
2017. jan. 10. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Nem, csak 2T olaj jó bele. Motorolaj se jó, bár az még mindig jobb, mint az étolaj, de nem jó az se. Zombiapokalipszis esetén maximum.
2017. jan. 10. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, végül hazadöcögtem étolaj használata nélkül, de kegyetlenül megkínoztam a motort vele, a végére már nagyon széthullós hangja volt a blokknak, mint ami után konzervdobozokat kötöttek. Remélem, menthető még, ha mostantól kap olajat rendesen :)
2017. jan. 10. 21:21
 9/13 A kérdező kommentje:
Az a helyzet, hogy jó ideje világított már a "Tune" nevű lámpa a motoron, ami akkor szokott villogni, amikor indexelek. Azt hittem, hogy csak beragadt az a fény, vagy valami meghibásodott, úgy maradt indexelés után is vagy ilyesmi. Nem tudtam, hogy annak a folyamatos világítása az alacsony olajszintet jelenti, igazán rakhatták volna külön lámpára, de most saját káromon megtanultam.
2017. jan. 10. 21:25
 10/13 anonim ***** válasza:
Töltsél rá bele való olajat, aztán írd meg, hogy visszaállt-e a motor a normális működésre, vagy csörömpöl tovább. Üdv.
2017. jan. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!