Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Belefagyott a nyári szélvédő...

Belefagyott a nyári szélvédő mosó folyadék a tartályban. Öntök rá fagyálló folyadékot az feloldja?

Figyelt kérdés
Jó lenne néha menet közben lemosni a szélvédőt és látni is valamit. vagy kB hány km-t kell menni hogy felmelegitse a motor a szélvédő folyadékot?
2017. jan. 11. 08:51
 1/8 anonim ***** válasza:

Nem oldja fel...

A motorhő sose fogja felmelegiteni...

2017. jan. 11. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
esetleg valami más megoldás, alternatív módszer van e kiolvasztani?
2017. jan. 11. 08:57
 3/8 anonim ***** válasza:
Fűtött garázs.
2017. jan. 11. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Neki állsz és kiszereled a tartályt. Bent langyos vízzel kiolvasztod, vissza teszed és télivel feltöltöd. Vagy hőlégfúvóval vagy inkább hajszárítóval melegítgeted. Nem maxon, de még így is kockáztatod, hogy vetemedik a műanyag. Ne járasd sokat egyhelyben, mozgasd és a csöveket is langyosítsd meg. Ha kiolvad akkor az összesét ki kell járatni, mert vissza fagy.
2017. jan. 11. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

2 éve jártam hasonlóan hogy nekem még elég sok volt a tartályba ami végett szétnyomta a tartályt és egy repedésen szivárogni kezdett. Vettem bele másikat, és figyeltem hogy mindig téli legyen benne. Ha már jöttek a hidegebb idők már a 0 fok körüli idők akkor ha volt benne nyári kevertem télivel, nem volt gond.

Ha így be van fagyva a téli csak lassan fogja felolvasztani, de javaslom kevés jégoldót tölts bele, és ha van lehetőség meleg helyre vinned az autót vidd oda.

2017. jan. 11. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Fagyállót ne tegyél szélvédőmosóba. És ha valakire ráspriccel? Meg is vakulhat!


Fel kell olvasztani, és téli szélvédőmosóval felönteni, de a legjobb, ha kiüríted, és csak télivel öntöd fel.


Hiába járatod a motort, az nem fogja felolvasztani, nem a motorban van a szélvédőmosó folyadék.

Hajszárító a legjobb (mert hőlégfúvóval szerintem szétolvasztanád a tartályt).

2017. jan. 11. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Futott garazs
2017. jan. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én is jártam már így! Tartályt kiszereltem vettem másik tartályt - 1500 ft bontó - beszereltem és télit öntöttem bele! Azóta ügyelek rá, hogy ne járjak így máskor!
2017. jan. 21. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!