Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Van valakinek komoly tapasztal...

Van valakinek komoly tapasztalata a különböző motorolaj ill. üzemanyag adalékok hatásairól, gazdaságosságáról? (pl. fogyasztás csökkentő hatás, stb. )

Figyelt kérdés
2017. jan. 14. 20:50
 1/3 anonim ***** válasza:

Van. tíz éve még én is azt hittem, hogy az adaléktól táltos paripa lesz a punto. Hát nem.


A Spuri, a WINN's, az STP biztos jó valamire, csak többe kerül az adalék, mint amennyit tapasztalhatsz.


Most ugyan új japó kocsim van, de csak nitro+100-ast tankolok, és a gyárilag kiadott eneos 0w20-ast veszem, ha itt a csere ideje.


Semmit nem adalékolok. Ha hasznos lenne, mindenki azzal járna.


szerintem.

2017. jan. 14. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Erős a gyanúm, hogy marketing. Ha az olajokba tényleg kellene ilyen adalék, akkor az miért ne lenne benne gyárilag? Maximum valami alja Teszkós olajba kicsit javíthat, de azon a pénzen meg kapni középkategóriás olajat és sokkal előrébb vagy vele.


Üzemanyag már más kérdés, utólagos adalék szerintem marhaság, a kúton tankolható sokfantázianevű dolog az érhet valamit, de garantáltan nem spórol annyit és nem megy jobban tőle, mint amivel többe kerül. Így bőven elég a snassz benya is.

Dízelbe télre talán érdemes a dermedés miatt adalékosat tankolni, de én snasszt nyomok abból is és nem dermedt még meg soha az alap se, szóval az is inkább marketing és túlmisztifikált.

2017. jan. 14. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

a benzint a gyarban adalekoljak..

benzinbol oktanszam a kompresszio turese.. tehat ha 95 valo bele 95 kell bele.. lehet 98 meg nitro100 vagy bármi, de ahhoz az kellene hogy a dugattyu jobban összenyomja a benzint, ennek a megoldása ha pl megnöveled a dugattyu méretét vagy hosszabb hajtókart teszel bele..

Ekkor jobbna osszenyomja a benzint, és erősebb lesz.


Logikusan hangzik és sejted hogy gyári motorban az alkatrészek mérete nem változik ha mást tankolsz bele, ezért tulképpen pontosan nulla értelme van annak amit csinálsz. A kuton azért árulják hogy az olyanok mit te betankolják felárért és jót nevessenek. A neten van ezer teszt fékpadi tesztek benzinekről hááát őőő :) nulla azaz nulla eltérés volt.


A benzin adalék megint ilyen, a társaságok 100 éve kisérleteznek a benzinnel, fejlesztik adalékolják.. mást nem tudsz vele tenni mint beletankolod..



Motorolajat meg nem adalékolunk, na ott van durva fejlesztés, arányok beállítása, azt hozol kis kannát azt se tudod hogy mihez mit töltesz csak kevered és azt hiszed jobb lesz mint a milliardos olajipari fejlesztések.. Ha egy arányt rossz irányba tolsz el még ártasz is..

2017. jan. 15. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!