Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Nem indul az autóm , mi lehet...

Nem indul az autóm , mi lehet a gond?

Figyelt kérdés

VW Polo III 6n1, 1995

1043cm3 aev,

Szikra van, üzemanyag van,

Teker az önindítő folyamatosan de nem indul,

Ami cserèlve lett: gyujtás elosztó, gyujtás kábel , gyertyák,ac pumpa, komplett injektor,

Jelenleg a motorvezèrlő elektronikára gyanakszunk (ECU) bontóból lessz mert nagyon drága újonan, másik kèrdès ezzel kapcsolatosan , sima csere után, kell-e valamit programozni majd rajta mert hallotam olyat hogy, be kell "tanítani" az új kulcsra illetve immobilizerre vagy mi, egyèbkènt az èn immobilizerem ki van kötve már règóta, szerintetek ? Valami ötlet?



#autó #motor #Nem inul az autó
2017. jan. 17. 18:20
 1/7 anonim ***** válasza:

Nekem is pont ilyen gondom volt az én Polo-mmal, nem is olyan rég. Csak az Polo II, 1043ccm, aau motorkódos. 1992-es gyártmány.

Az istennek se akart beindulni, és ugyanezt produkálta. Tekert, szikra volt, benzin volt. Végül már nem tudtunk mihez kezdeni vele, szerencsére apukámnak van egy ismerőse, aki régen Vw márkaszervizben dolgozott, és volt tapasztalata ilyen Polo-kkal. Lehúzott két kábelt az egyik vízgombáról, és a kocsi pöccre elindult. A vízgomba szart be. És erről is ment jel a motorvezérlőbe, ezért nem volt hajlandó elindulni.

Szóval gombát kellett cserélni. Szerintem ti is próbáljátok meg ezt, hátha bejön. Magunktól soha nem jöttünk volna rá. :)

2017. jan. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ezeket a polókat ilyenkor meg kell energizálni. Azt próbáltad már?
2017. jan. 17. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szèpen megnèzetem a vízgombát, ès mit jelent az hogy energizálni?
2017. jan. 18. 18:01
 4/7 anonim ***** válasza:

https://www.youtube.com/watch?v=UbkzABA7mT8


Itt találsz információt az energizálódásról!

Így nem fontos elvinni szerelőhöz, te magad is megtudod energizálni!

2017. jan. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Sikerült megtalálni a hibát?
2017. jan. 21. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
A gyertyákat kellett cserèlni 1 pólusúra....
2017. jan. 22. 15:35
 7/7 anonim ***** válasza:

Gyertyák polus számának nincs köze az induláshoz ha jó a gyertya.

Két polusu később kopik el mivel hol ide hol oda húz a szikra. Ennél csak az iridiumos tartósabb, de az érzékeny a pontos keverékarányra ezért pl. karburátoros vagy lambdaszonda nélküli autokba nem javasolt.

2017. jan. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!