Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Európában általában miért...

Európában általában miért szólják le az amerikai autókat?

Figyelt kérdés

Én próbáltam már ilyen autót itthon.Jeep Grand Cherokeet például, de amerikai Chevrolettet is.


Az anyaghasználat tényleg nem olyan jó.Viszont, egyszerűbb szerkezetek.Bár, sokan elavultnak hívják őket.


Ami az amerikai autók mellett szól, hogy nincsenek túlárazva.

Az USA-ban 6 millió forintnyi dollárért, már egy nagyon tágas Audi A8 méterű limuzint lehet kapni.

Nálunk, ennyiért egy felszerelt Golfot adnak.

10 millióért, meg egy méretes Suvot is tud venni az ember.


A sima, nem prémium márkák közül, akár a francia gyártókat, akár a Volkswagent nézzük, eléggé túlárazottak az autóik.

Egy középkategóriás autó alig áll meg 8 millióból és az csak az alapverzió.


2017. jan. 17. 19:20
 1/8 anonim ***** válasza:
55%
Jók az amerikai autók,egy szaros foswagen a felét se éri az árának,csak a telepakolt felesleges dolgok miatt eltudják adni a szar 1-2 milliós "autót" is a balekoknak 6-8 millióért .Ha csak magyarországot nézzük,itt pl azért nem szeretik mert ezekből a szemét fizetésekből nem lehetne fenntartani,tankolni ilyen autókat. Ezentúl ezekkel nem jó kis helyen közlekedni,sem parkolni. Egész egyszerűen jó autók,de nem ide valóak.
2017. jan. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
14%

Látod, a Cherokee pont jó példa. 90 km/h-nál egy apró kormánymozdulat, és a gyomrod felfordul, úgy billeg az egész. Ilyen nincs egy Touaregnél, ML Mercinél, X5-ösnél, bárminél, mégis vannak olyan kényelmesek, mint a Cherokee.

6 milláért lehet A8 MÉRETŰ autót kapni, de az messze nem olyan, mint egy A8-as.

Persze tény, hogy náluk sokkal olcsóbban lehet arányaiban jó autót venni. De az európaiak akkor is jobbak.

2017. jan. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
91%

Nagy általánosságban azt lehet mondani, hogy az amerikai autók műszakilag kevésbé kifinomultak, és puritánabb a belterük, régebben legalábbis ez volt a helyzet.

A Jeepnél volt pár "botrány" az utóbbi időben. Az egyikről lerobbant a gumi a rénszarvas tesztnél, egy másik pedig első kerékre állt vészfékezéskor. Az előző Mustang alatt még merev tengely volt, amit Európában utoljára a Suzuki Ignis alatt láttam, és már akkor is gáz volt, amikor az kijött. A BMW-ben a 02 széria is független felfüggesztést kapott, aminek a történelme a 60-as évek végére nyúlik vissza. A 90-es évek elején már 3 lengőkaros hátsó futóművel jöttek ki, ami még ma is megállná a helyét a legtöbb autó közt. A japánoknak lassan 30 éve már olyan fejlesztéseik voltak, mint a Honda DOHC VTEC motorjai.

Ebből fakadóan európában drágább egy autó fejlesztése és gyártása. Ha jól tudom, kint az európai és japán autók is olcsóbbak. Azt nem tudom, hogy a piaci verseny, vagy kedvezőbb adók miatt, nem vagyok képben a kinti dolgokkal.

Ettől függetlenül nekem semmi bajom az amerikai autókkal, én teljesen meg tudom érteni azt, aki bolondul értük, van egy fajta karakterük, ami szerethető.

2017. jan. 17. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
95%
Közben eszembe jutott, hogy azért voltak Amerikában is fejlesztések, csak más irányban, inkább kényelmi extrák terén. A Cadillac azért mutatott be komoly dolgokat, sok mindennel világelsőként jöttek ki.
2017. jan. 17. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
36%

No, hát azért szerintem egy Cadillac-et (mondjuk egy Fletwood-ot vagy Seville-t)azért nem nézünk le, még egy

nagymenő Bmw-s sem, mert azért a Cadillac név fogalom az autógyártásban, most lehet beszólogatni meg minden, de ez

akkor is tény. Meg a Chrysler, egy Stratussal még mindig

meg lehet jelenni. S akkor még nem említettem egy bizonyos Dodge Viper nevű sportkocsit, vagy a Pontiac Firebird-öt, hogy a Mustangokról, Corvettek-ről ne is beszéljek... Semmivel nincs kisebb presztízsük, mint mondjuk az agyondícsért német vasaknak. Az amerikai filmekben elképesztőek azok az üldözési jelenetek, amikor

az 5 méteres verdákkal derékszögben fordulnak be az uccasarkon. Az az 1-es válaszolóval teljesen egyetértek,

a fosvágenek tényleg túl vannak árazva, a szomszéd is 2015-ben vett egy 1.6-os Sportsvan-t 6 milláért, hát oda

nem adnám érte a fullos Fusion kocsinkat, az már bizti!

Akárki akármit is mond, jó én Ford meg amerikai autó mániás v-ok.

2017. jan. 18. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
89%

Én is megbámulok egy szép amerikai autót, nem is nézem le őket, de nagy általánosságban tényleg kevésbé fejlettek műszakilag.

A Ford Fusiont azért nem mondanám amerikai autónak. Bár a márka amerikai tulajdon, az európai Fordok inkább német autók. Amerikában ugyanezen a néven tök más autót árulnak. Lehet, hogy te nem adnád a Fusiont egy Sportsvanért, de emögött leginkább szubjektív okok, elfogultság állnak. A VW valójában azért drágább, mert egy kategóriával feljebb van. Bő 30 centivel nagyobb autó. Praktikus, jópofa kis autó a Fusion, de első ránézésre látszik, hogy olcsónak szánta a Ford. Fenntartási költségben mondjuk valószínűleg te jársz jobban

2017. jan. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Engem leginkább az amerikai autóvásárlók bosszantanak. A legtöbbjük teljesen indokolatlanul veszi a nagy teljesítményű, iszákos, benzines autókat, pusztán azért mert megteheti meg hát ugye fillérekért tudja tankolni. Sok cowboy megveszi a nagy pick-upokat, erős 5000cm3 benzinmotorral hogy 50-el guruljon a városban. Ugye ez ott státuszszimbólum. Más szemmel nézve az üzemanyag pazarlása. Nyilván az U.S.A-ban hatalmas távolságok vannak, és az autó munkaeszköz, de egyúttal borzasztóan elkényelmesednek az amerikai emberek, még a szomszédba is kocsival mennek. Tisztelem és megértem az amerikai autóskultúrát, csak a pazarlást nem szeretem. Másrészt nekem tetszenek az amcsi kocsik, kívülről pofásak, belülről sem olyan puritánok mint voltak anno, szerkezetileg egyszerűbbek, és átlag amerikai fizetéssel megfizethető áron lehet új autót venni. Illetve szerintem nagyobb presztízsnek is örvendenek kint a Chevik, Caddilacek, Fordok, mint idehaza mondjuk a VW-k, Skodák, Opelek stb.
2017. jan. 18. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Ez jó kérdés.

Nekem is amcsi kocsim van.

Nyilván nem egy mai darab, de a korához képest olyan cuccok vannak benne, ami manapság természetes.


Igen. Sokat eszik.

És?

Én fizetem.


Nekem ez tetszik másnak meg Y vagy Z autó.


Bár sokkal drágábbak az alkatrészek (mert ugye nem lehet minden sarki fűszeresnél kapni), de azok nem pár hónapra vannak.


Ja, és egy parkolóban vagy bárhol nem jön veled szemben 10 ugyanilyen autó.

2017. jan. 18. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!