Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A kocsimban nincs vízhőfok...

A kocsimban nincs vízhőfok mérő. ELM327 bluetooth adapterrel lehetne mérni pl. okostelefonnal?

Figyelt kérdés

2017. jan. 18. 11:40
 1/9 anonim ***** válasza:

Igen.

Milyen autó?

2017. jan. 18. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Beviz Elek ***** válasza:
0%

Hogyhogy nincs vízhőfok mérő? Nem igazán láttam még ilyet, kétlem én ezt a dolgot.


Tegyük fel hogy nincs benne, szerinted a bluetoothos-os hulladékod honnan szülné meg? Telefonál a kismanóknak akik zsebében tutira van hőfok mérő?

2017. jan. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Sok autónàl csak egy kék alacsony vizfőfok ikon,ill.egy piros magas vízhőfok ikon van.Mèrő óra nincs.Torque appot kell telepíteni androidos eszkőzre,ez bluetooth kapcsolattal kommunikàl a kocsiba illesztett ELM327-tel.Nem probáltam még.
2017. jan. 18. 12:02
 4/9 Beviz Elek ***** válasza:

Magyarul van benne mérő, csak nincs hagyományos mutató. Azért így már teljesen más a leányzó fekvése.


Nem próbáltam, de ha kompatibilis az ELM327 a kocsiddal, akkor elvileg olvasható, hiszen élő adatokat is tud közvetíteni, az ECU pedig tudja a hőfokot.


Részletkérdés, de a menüben bogarászva szerintem a kocsid is kiírja.


Remélem a kocsid kompatibilis az olvasóddal, fater is a hajára kenhette (VAG)

2017. jan. 18. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Honda jazz 2004.ODB2 csatlakozo van benne.Egy ilyen apapter 6-8 ezerért már van.Sok aktuàlis adatot megjelenít elvileg. Egy probát megér.
2017. jan. 18. 12:20
 6/9 anonim ***** válasza:

#2-nek: hőfokmérő van szerintem is szinte minden autóban, de sokban nincs analóg/digitális visszajelző csak egy/két ikon arra az esetre, ha még hideg ill. már túlhevült a hűtőfolyadék. Pl Skoda Fabia 2011 céges kocsiban így volt.

Ebben az esetben az ELM modulon keresztül tudhat az ember konkrét értéket kiolvasni az autó kommunikációs hálozatáról.

2017. jan. 18. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Bocsánat az ismétlésért, válasz előtt nem frissítettem az oldalt.
2017. jan. 18. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Ahol egy ELM327-ért 6000-et kérnek, azok ki akarnak rabolni. Ebayről 1000Ft alatt is van. Arra viszont érdemes rákérdezni, hogy valóban kompatibilis-e az autóddal.
2017. jan. 18. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Beviz Elek ***** válasza:
Jazzt és újabb Fabiat nem vezettem, de pl olyan Merci Sprintert igen ami csak jelzett ha túl meleg a víz. Unalmamban nyomkodtam kicsit, kiírta a vízhőmérsékletet is, csak meg kellett találni. A Jazz/Fabia tuti nem írja, kerestétek mindenhol?
2017. jan. 18. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!