Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Autot szeretnek vasarolni. Az...

Autot szeretnek vasarolni. Az elso sajat kis automat. Nincsenek nagy igenyeim, de nem szeretnek tulzasokba se esni. Milyen kocsi legyen?

Figyelt kérdés
max 500 ezerig szeretnek autot venni elso kocsinak. feleslegesnek tartom a jobbakat ilyenkor. van aki ertt hozza, h vasarlasnal mire kell figyelni? mi alapjan nezelodjek az autok kozott? sajnos nagyon nem ertek hozzajuk. 22/L

2017. jan. 19. 06:26
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
90%
Olyat vegyél ami tetszik, és futja a keret. Vigyél magaddal egy hozzá értőt , aki át nézi és kész.
2017. jan. 19. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
6%
Akkor téged nagyon át fognak verni husika. Szedj fel egy autoszerelőt addig, amíg a vásárlást végre nem hajtod. Ő nézze át mielőtt megveszed. Mehéri lefeküdni pár olajos képű fickóval a jó vétel miatt. A cél szentesíti az eszközt.
2017. jan. 19. 06:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 Mosqu!to ***** válasza:

Mindennap van egy ilyen kérdés! Kár ezért mindig új topicot nyitni,mikor ott a kereső! Csak az utóbbi 3 napban volt vagy 5 ilyen kérdés!!


De kimásolom egy kommentemet azért,hogy legyen valami értelme is a mostani hozzászólásomnak!


"Hali!


Ha visszanézed az elmúlt napok/hetek/hónapok ilyen kérdéseit,akkor Te is láthatod,hogy még mindig az alábbiak az ajánlott autók:


- Suzuki Swift

- Opel Astra F/G

- Opel Corsa B


Nos, általában ezeket szokás ajánlani!


Én még hozzátenném a Peugeot 106/Citroen Saxo párost is az 1.5 Dezső motorral,mert ezek sem túl problémásak és elég jó a fogyasztásuk, és kevésbé rohadnak! (Persze van ezeken is!) :) "

2017. jan. 19. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
Punto
2017. jan. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 veterán vas ***** válasza:

Furcsa az indoklásod, mert akinek nincsenek nagy igényei, az bizonyára nem is fog túlzásokba esni.

/szerintem/ ;)

2017. jan. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:

Mint már írták, olyant, ami ránézésre egyből tetszik. Tehát a forma, a szín. Ezekből válogass. Rohad-e,benzines, legalább egy éves műszakija legyen,az eredetvizsgát is te csináltasd. ne legyen túl pici(mint egy Micra), lehetőleg 80 LE körül.


Először a neten nézz körül, aztán a telepeken.

Csak hótiszta okmányokkal, mert bármi süket duma után fennáll a bukta lehetősége.


autót vissza nem vesznek.

2017. jan. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:

Nagy igény nélkül bármi lehet és ami job állapotú, így kár szűkíteni a kört!

Veterán 2T trabanttól egy dízel citroenen át a SELmerciig bármit kifoghatsz!


Átkellene gondolni, hogy:

-mennyit tudsz tankolni?

-rövid v. hosszú távok?

-mennyi csomag?

-1,2,4,5fő?

-utazó tempo?(pl. sok autópálya)

-parkolás(városi használat)

-kényelem(automata v kézi, egyéb extrák)

-biztonság(abs,asr,soklégzsák,stb.)

-feeling(cabrio, sportautó, terepjáró, stb.)


Vásárláskor meg csak szerelővel! Mikor elhívnak autótnézni nem egyszer a tizedik kinézett kocsi után mondok csak igent rá! Annyi lom van irreális áron!

Jah és mindenféle legenda szerint nem csak kereskedőknél! Kereskedő drágább az oké, de sokszor ott is van jó vétel és sokszor a magán eladó is átakar verni!!!!

2017. jan. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
35%
Nőként egyedül vettem használt autót. Laikusként. Még jogsim sincsen. Neppertől ráadásul. Élőfán kopogom le, jó vásárt csináltam vele. Így kezdtem neki: kiválasztottam kb. 15 olyan autó típust ami tetszik, lefedi az igényeimet. ezekhez nézetem a neten mindenfélét- fórumokat, töréstesztet, népítéletet, totálkárt stb. Az esélyes autók száma 8-ra redukálódott.Ezután már konkrét járgányokat néztem. Hirdetéseket böngésztem, a használt autó kereskedésekben is körül néztem. Aztán az egyik hirdetésben szereplő autó megtetszett. Hirdetőt felhívtam, hozza el nekem az autót- nem 20 km-t kellett vele jönnie- akkor, ha megtekintés után is tetszik még, alku nélkül megveszem. Elhozta. Ez már garancia volt arra, hogy vállalható vasat veszek. Körbenéztem (nappali fénynél természetesen). Illesztések korrektek, szín mindenhol egyforma, lámpák passzentosak, nem lötyögnek, ajtó rendesen csukódik, nem lóg, nem akad. Küszöbök rozsdamentesek- a kipufogó szintén, benéztem a szoknyák alá is, rozsda sehol, fékbetétek szinte újak, nem lekopottak. Néztem a gumikat is, teljesen jók, évszaknak megfelelőek. Kértem, nyissa fel a motorháztetőt: normál motortér, nem feltűnően patyolat (az se jó, de az ellenkezője sem)csavarok nem össze-vissza színűek, így megkértem indítsa be. A hangja is egészségesnek tűnt, semmi plusz zaj. Elektronika kipróbálása, csomagtartó nézés után jött a próbaút. Minden oké. Zárak, riasztó ellenőrzése majd kézfogás, adás-vétel. (Eredet vizsgálatot előre lefuttattam saját szakállra, így nem kellett izgulni amiatt sem.) Aztán irány a szerviz; olajcsere, ellenőrzések, minden fáin, öröm-boldogság. Lehet autókázni, meg tankolni.
2017. jan. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:

"Hirdetőt felhívtam, hozza el nekem az autót- nem 20 km-t kellett vele jönnie- akkor, ha megtekintés után is tetszik még, alku nélkül megveszem. Elhozta. Ez már garancia volt arra, hogy vállalható vasat veszek. "


1. ilyeneknek mondom a telefonba: Szia, viszlát.

(volt amikor elutaztam 200km re potyára, mostani autóm 80km távról vettem)

2. elviszem 100kmre akkor odavissza 200km ez 20l benzin, hogy jutok haza? oda a fél napom? mi van ha mégse veszi meg?


3. mi van ha elviszi és te vevőként olyat látsz ami közel 1mFt kiadás? Pl. kell 4db új lengéscsillapító EDC vezérelt autóba? Okádja az olajat, hullámzik az EDC vezérlés de jön-megy, lehet laikus elsőre ki se szúrja, ha kezdeti a hiba még szakember se max próbapadon lemérve látod nem 90-95% a gátló hanem 65-70%, közben 1db lengéscsillapító 250eFt/db és tengelyenként párba illik cserélni és ha a bal első meg jobb hátsó kuka kapásból 4db

2017. jan. 19. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 veterán vas ***** válasza:
#8-aska szép jövő előtt állsz. Akár mesemondóként, akár nepperként még sokra viheted. ;)
2017. jan. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!