Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Használt autót vásárolnék....

Használt autót vásárolnék. Mit ajánlanátok?

Figyelt kérdés
Minden napi használatra szeretnék venni egy kisebb méretű autót, viszont olyat szeretnék vásárolni, amivel egyegy hosszabb utat is be lehetne vállalni akár Hollandiáig is, és nem fárad meg alattamaz út közben, illetve azért kényelmes is. Heti vagy havi szinten kisebb kiruccanásokat is tervezgetek (kb 300-400 kilóméter) ezért még annyit, hogy dízel vagy benzines autót lenne érdemes venni?
2017. jan. 19. 08:06
1 2
 1/17 Mosqu!to ***** válasza:

Hali!


Mennyi pénzt szánnál az autó vételre?

2017. jan. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Kb másfél milliót. De ha akad valami szebb jobb egy kétszáz pluszba mehet, ha megéri.
2017. jan. 19. 08:14
 3/17 anonim ***** válasza:
Benzines, minimum 100 LE, japán.
2017. jan. 19. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
Már miért benzines ? Hosszú távra éri meg a dizel.
2017. jan. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Ja igen. Az egyik legfontosabbat kifelejtettem. Tudom, hogy ilyen árban a kb 7 és 10 év közötti autók mozognak, de ha ezt most megvenném legalább 7-8 évig nem szeretnék autó vásárláson gondolkodni.
2017. jan. 19. 08:50
 6/17 anonim ***** válasza:

Napi használatra valami kisebb kompakt kategória, de hosszabb távra egy felsőkategória alját érintő modell.

Jó kérdés kettő közt hol kéne dönteni ezt te érzed.

100km nél már kényelmetlenek a kisebb autók, viszont a nagyobb nagy motorral szerelt(többet eszik) nagyobb mérete miatt nehézkes a parkolás, stb.


Hogyha pesti vagy nehéz a döntés, ha vidéki azt mondom gondold át a nagyobb méretet!


2literes benzines bőven elég, de kérdés tudod e tankolni? 10l/100km számolható átlag...


Én nagyon utálom a dízelt a remegős járása és büdös szaga miatt meg később van meleg benne, stb ezért évi 20ekm alatt el se gondolkoznék rajta, de nem tudom te mennyire bírod tankolni a benzinest!


1,5mFt ból szép e39 kijön és van dízel is meg benzines is, ráadásúl dízelből is modern meg régi is. Mind a három mellett szólnak érvek és ellenérvek).


Lexus is200 hoz picit hozzá kell pakolni, mert 1,5 kevéskerá na meg lexusban a dízel háááát elég nyűgös inkább benzines.

2017. jan. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Mosqu!to ***** válasza:

Én egy H Astrát vagy egy kettes Focust javasolnék! Mindkettőből vannak jó benzinesek, az Astrából még egy 1.7 CDTI motort is bevállalnék 101 lóval. Megbízható motor nagyon alacsony fogyasztással!

Emellett úgymond kicsi autók mégis van benne rengeteg hely elől-hátul és egy hosszabb úton is kényelmes.


Én ezekből vennék egyet, ez a reális döntés,mert a végletekig egyszerű megoldás és nagyon megbízható! (nem véletlenül van mindkét típusól rengeteg Rendőrautó Magyarországon).


Nem tudom,de az E39 hatalmas autó és nem is a legmegbízhatóbb! Tapasztalatból mondom, ha még elveztem is a vele való közlekedést,nem ajánlanám! Mindig volt vele valami kis bosszantó elektronikai probléma,pedig nem egy lepukkant németből behozott f*s volt és a motorja se volt a legproblemasabbak között (528i)! Elég igényes vagyok az autóimra,így nem sajnálom tőlük a pénzt! :)


[Mobilról írtam, hol van ékezet-hol nincs. ~ bocsánat! :)]

2017. jan. 19. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
2-es octi 1.9pd-vel.
2017. jan. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
Én is Octavia 1.9 PD-t mondanék erre. BXE és BLS kódú motorokat viszont kerülni kell, kikönyököl a hajtókar.
2017. jan. 19. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

Vehet BXE-t is nyugodtan, nem rossz az összes. Nekem Jettában van, 186k km, kutya baja (igaz 2006-os). Az évjáratot kell figyelni (2007 a kerülendő kizárólag), illetve az is bevállalható, csak akkor "időben cseréljen csapágysort és hajtórúdcsavart is"


[link]

2017. jan. 19. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!