Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Ha fizetek, a kerékbilincset...

Ha fizetek, a kerékbilincset mindenféleképp kötelesek levenni?

Figyelt kérdés
Ha lepisilem, és rákenek egy csomó kutyasz*rt, netán még mellé is hányok akkoris?

2017. jan. 19. 12:02
 1/6 Shai-Hulud ***** válasza:
72%

Nem, akkor felszólítanak, hogy nyald tisztára a munkafelületet.

És meg is érdemled.

2017. jan. 19. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 veterán vas ***** válasza:

Természetesen, megteheted, hogy a fölsorolt gusztustalanságokat elköveted. Aztán ha a közterületes olyan hangulatban van, lehet, hogy lefotózza, és ezekért még külön föl is jelenthet.

Nem ismerem a pontos jogi hátteret, de bizonyára erre is ki lehet róni pár tízezres nagyságú büntetést. ;)

2017. jan. 19. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Hogy a jog mit ír elő, nem tudom, de az alap büntihez hozzácsapnék egy közszeméremsértést, egy rongálást is. Ezen felül hagynám a bilincset mindaddig, amíg meg nem tisztítod.

És természetesen óránként duplájára emelném a bírságot. (Azaz így: 1x, 2x, 4x, 16x stb.)

2017. jan. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 veterán vas ***** válasza:

Ha szerencséd van, nem büntetnek meg. Trélerre teszik az autót, elviszik, valahol gőzborotvával lecsapatják az ajándékodat, aztán lerakják egy megőrző telepre a városon kívül.

Szóval nem azért fognak megbüntetni, hogy kutyagumival bekented a bilincset, hanem:

-tilosban parkolásért

-gőzborotvás mosásért

-szállításért

-bilincs szerelésért

-tárolásért

Ezért az összegért megkaphatod az autódat 2-3 nap múlva, nagy valószínűséggel nem a legszebben lemosva, és az időjárásnak köszönhetően minden része tiszta jég lesz.

És ezek után, lehet, hogy mégiscsak följelentenek.... :D

2017. jan. 19. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Nem úgy értettem, hogy előttük teszem mind ezt :D Bizonyíték híján csak nem róják rám a terhet, mert valaki más éppen közterületfelügyelet-gyűlölő hangulatában volt. Akkor először kipróbálom valaki más autójának kerékbilincsén :D .. viccelek. Az elmondásaitok alapján tényleg hülye ötlet. Csak minden nap látok pár autót megbilincselve és a kutyát se zavarja ahol épp parkolnak (padka, kutya se jár arra, de ugye ott nem lehet, ha nem jelzi tábla v útfestés..) Tök értelmetlennek és gusztustalan pénzlehúzásnak látom, ezért tennék már valamit, mert az önkormányzatnak hiába ír az ember. Egy átlag ember.
2017. jan. 19. 19:13
 6/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ugyanolyan gusztustalan dolog (csak nem fizikailag),hogy a városban nem tudsz sehol sem leparkolni anélkül, hogy nem fizetnél, ráadásul sokszor olyan eldugott helyre raknak olyan kis táblákat, hogy észre sem veszed, ráadásul egy üzlet parkolójában. Bementem 5 percre kaját venni, mire visszajöttem már rajta volt a karékbilincs, úgy, hogy az "elkövetőknek" nyomuk sem volt. Na ez az igazi gusztustalanság. Ilyenkor elgondolkodom, hogy tulajdonképpen hol élek, illetve van e még igazi hazám.
2018. ápr. 6. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!