Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek cseréljek olajat...

Szerintetek cseréljek olajat a kocsiba, ha csak egy év alatt kb 7000 kmt mentem vele? Vagy várhatok még egy évet?

Figyelt kérdés
2017. jan. 19. 18:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ha ilyen keveset mész vele, akkor is érdemes évente lecserélni - de a kocsid kezelési útmutatójában is ez fog szerepelni valószínűleg, mármint X ezer km vagy 1 év mint olajcsere-periódus.
2017. jan. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ezt vágom, de sok embertől hallom hogy nem szokták cserélni évent! Gondoltam hátha okosabb leszek, ha megkérdezem itt!
2017. jan. 19. 18:57
 3/12 anonim ***** válasza:
Nyugodtan ráhúzhatsz még egy évet, vagy ugyanennyi km- ert, amennyiben kímélő üzemben használod és nincs sok hidegindítás, rövid távú járatás.
2017. jan. 19. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Ha sok a hidegindíts akkor csere. Ha hosszútávon használod akkor még egy fél évet kihúzhatsz vele szerintem.

Én mindig 10 ezrenként cserélem. Ha fél év alatt megyek annyit akkor is, de ha másfél év alatt megyek 10 ezret akkor is 10 ezernél cseréltem eddig.

2017. jan. 19. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Dede, olajat évente kell cserélni, mi is úgy csináltuk mindig régebben, mikor keveset mentünk az autóval. Szerelő is ezt ajánlja.
2017. jan. 19. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Persze, ajánlott.

7000km az nem olyan extrém kevés.

Van egy hétvégi hobbi autó, amivel évente épphogy az 1000km megvan. Na annál van hogy nem cserélem ki az 1 év leteltét követően. Ez tényleg olyan minimális használat, hogy annál nem tartom indokoltnak a cserét. (De ezt most nem követendő példaként írom. Mindenki tegyen saát belátása szerint!)

A napi használatú autómban évente kétszer is cserélek olajat, mert azzal 30.000km is meg van egy éven belül.

Évi 7000km-nél is lecserélném.

2017. jan. 19. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én a kocsit minden nap használom, csak napi 15 kmt megyek vele kb.! Vásálni, melóba ilyesmi!
2017. jan. 19. 20:07
 8/12 Mosqu!to ***** válasza:
Akkor ajánlatos a csere!
2017. jan. 19. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

"csak napi 15 kmt megyek vele kb"

Na akkor gysorsan cseréld az olajat!

Igazából a gépkönyvben lehet az van írva, hogy ilyenkor 5000-enként/félévenként kell cserélni, meg kell nézni.

Ez a sok rövid út a legextrémebb használat a motor számára.

2017. jan. 20. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Ahogy a többiek is írják: az ilyen rövid utakon nincs ideje teljesen bemelegedni a motornak. Ez nem csak azért hátrányos, mert az alkatrészek hő miatti tágulásai nem érik el az üzemi értéket, így a nagyobb hézagok miatt megnövekedhet a kopás és mondjuk az olajfogyasztás, hanem a hideg alkatrészekre nagyobb eséllyel csapódik le az üzemanyag vagy a vízpára, ami aztán belemosódik az olajba.

Ugye az olaj minden autóból fogy valamennyire, még ha ez a nívópálcán nem is látszik, mert pótolják az így bejutó másik folyadékok. Amik viszont nem kennek úgy, mint az olaj, nem gátolják a korróziót, sőt az olajba jutó égéstermékektől még olyan vegyületek is lehetnek az olajban, amik kifejezetten károsak egyik-másik alkatrésznek.

Feljebb írtam már, hogy csere, csak akkor nem volt kedvem ennyit gépelni. :)

2017. jan. 20. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!