Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » BMW 316i e46 mi lehet a hiba?

BMW 316i e46 mi lehet a hiba?

Figyelt kérdés

Na szoval az a helyzet, hogy tegnap vettem egy 1.9 es bmw 316i coupe-t 2000-es evjarat. E46

Es ma mikor megalltam vele egy lejton akkor azt vettem eszre hogy csopog a viz a kocsi aljan, a motorterbol.?

A vizhofok uzemihofokon van, es amikor le vettem a viz tartaly tetejet akkor gozolt. Es ma nezegettem toltottem ra kicsit. Ez utan tortent az eset miutan ugye toltottem ra.

Szoval lehet, hogy azert csinalta ezt mert tul toltottem? Vagy rosszul raktam ra a tartaly kupakjat? Vagy mi lehet a hibaja?



2017. jan. 20. 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Vagy lyukas valahol a hűtőrendszer.
2017. jan. 20. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Menj ki, nézd meg, hogy jól rajta van-e a kupak! Ezt mi nehezen mondjuk meg innen. Ha rajta van, akkor legközelebb megint megnézed, hogy ereszti-e. Nézegesd a szintet, és hogy hagy-e foltot az autó!

Ha továbbra is csöpög, akkor valahol tömítetlenség, lyuk van. Ennek tipikus forrása a hűtő szélein lévő műanyag kamra alatti tömítés elöregedése, ami miatt az alumínium blokk és a műanyag kamra közül csöpög a víz. De ennyi idős autóknál a vízcső is elrepedhet, elöregedhet. De maga a hűtő alumínium anyaga is kilyukadhat. Ha megvan, hogy honnan csöpög a víz, akkor a hibás alkatrészt cserélni kell.

2017. jan. 20. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Helyedben élnék a gyanúval hogy már össze volt törve az eleje és átnézetném. Legföljebb kiderül hogy mégsem és csak szivárog a cső mellett. Ha neppertől vetted akkor még gyorsan átnézetném még egyszer amíg lehet reklamálni mert a nepperek ezeket a BMW-ket eleve törötten meg széthajtottan veszik meg olcsón és elsütik a gyanútlan vevőknek akik úgyis csak azt nézik hogy BMW. Üzemi hőfokon meg ne vedd le a sapkát mert megégethet a forró gőz.
2017. jan. 20. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Az lehetseges, hogy amiatt folyt ki a viz, mert nem szoritottam ra teljesen a kupakot? Mert most este megint le tekertem, vissza raktam megnyomtam a csovet es sziszegett. Ezutam vettem eszre, hogy jobban ra kell szoritani
2017. jan. 20. 20:35
 5/6 anonim ***** válasza:

Nem zárnám ki, de szerintem nem valószínű. Normális esetben a BMW-k hűtőrendszerében enyhe túlnyomás van. Ezt a kupak tartja, rá is van írva a nyomásérték. Viszont szerintem ott nem zubog úgy a víz, hogy kifolyjon, és felforrnia sem szabadna.

Menj vele egy kört, aztán rájössz, hogy csöpög-e még! Ha így is csöpög, akkor nézz körül, hogy honnan!

2017. jan. 20. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lehet,hogy a klíma kondenzvizét kevered össze mással...
2017. ápr. 16. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!