Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Milyen motort ajánlanátok...

Milyen motort ajánlanátok kezdőmotornak?

Figyelt kérdés

A2-es kategóriát szeretném lerakni és viszonylag nagyobb gépet vennék, tudom korlátozni magam ha úgy alakulna a helyzet, sosem motoroztam eddig, a chopper motorok tetszenek leginkább. De mindegy, csak jól betanuljam vele az alapokat.

3 éves autós jogsim van.



2017. jan. 21. 21:51
 1/6 A kérdező kommentje:
*És olyan 5-600ezerig
2017. jan. 21. 21:53
 2/6 BiTOPro97 ***** válasza:

Azért nagyobb motornak jellemzően, persze vázanyagának is függvénye, de a blokké főleg, és nagyobb súlya. Ez kezdőnél sokat számít.

Én eredeti, tehát nem átalakított motort javasolnék egy kezdőnek. Ilyen ízlés világgal pedig egy Kawasakit.

A többihez meg a próbakőr és a piac, majd jó időben adja meg a választ.

2017. jan. 23. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Amekkorát, amilyet akarsz.

Arra azonban számítani kell, hogy eldőlni vagy esni nagy esélye van egy kezdőnek (is), ezért egy nagyon törékeny példányt nem érdemes legelsőnek venni, hacsak nem lényegtelen a pénz.

DE: tanulni elsősorban vezetéstechnika-elméletet kell (autodidakta módon is lehet), önmagában a km-ek falása nem bír jelentőséggel biztonság szempontjából. A baj mindig abból van, hogy az ember mást hisz kivitelezhetőnek, mint pl. a motor vázgeometriája, gumi tapadása, vagy éppen a fizika törvényei. A km-falás útján okulás mindig egy lépéssel a baj után okosít, ha okosít, a vez.tech. viszont már azelőtt, hogy elindulnál.

2017. febr. 2. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Minél kisebb köbcentissel tanulnék a helyedben. Később vennék nagyobbat
2017. febr. 2. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én egy 250-es Kawasaki Eliminatort megnéznék a helyedben. Nem fog kimenni alólad, de nem is számít gyengének, viszonylag könnyű súlyú, V2-es elnyűhetetlen motorja van, nem drága, chopperes-cruiseres stílusú motor. A te ízlésednek szerintem tökéletes kezdőmotor. Van 400-as is belőle, de az már nem A2. Kevésnek tűnik a 250köbcenti, de 40lóerős!!! Elég az kezdőnek :)
2017. febr. 2. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 BiTOPro97 ***** válasza:

#3 Nem egymásnak válaszolunk, hanem a kérdezőnek. Tudom.


Nekem motorverseny sport múltam van, magas is voltam erős is, nem volt gond a 125ccm-el kezdés, és az kb. senkinek nem az akinek a törvény már engedi közúton, de egy 125ccm-ről átülni egy 500-600-650ccm-re is más érzés volt. Na és egy 1300ccm-re azért felülni kezdőkén, még utasnak is kemény az tuti.

2017. febr. 2. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!