Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » A feltengelynek van koze az...

Alekszisz kérdése:

A feltengelynek van koze az automata valto mukodesehez? (99' Bmw 323i)

Figyelt kérdés
Egy 99es 323as bmwrol van szo. Megvetel utan nemsokkal eszrevettuk hogy neha nem veszi az "R" t, igy nemtudtunk vele hatra menni. Az alapjarat is ingadozott. Nemreg pont igy jartunk bele egy parkoloba, kitoltuk az autot, elakartunk vele indulni, de a nap Hat so feltengely szo szerint kotort a kerekbol. (Nemsokkal elotte ugyan az a kerek defektes volt, nemtudom hogy van e koze hozza). Ezutan egyaltalan nem Bette a sebesseget. A kerdesem az lenne, hogy most ha a feltengelyt kicserelik, a valto fog mukodni? Van koze egymashoz? Vagy a valtot is ki kell cserelni?

2017. jan. 21. 22:53
 1/7 anonim ***** válasza:
Semmi köze a féltengelynek a váltóhoz.
2017. jan. 21. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nem vette a sebességet, vagy nem mozdult az autó? Törött féltengellyel az autó nem fog menni, mert a differenciálmű nem önzáró, így a törött tengely elforog, a másikra pedig nem jut hajtás. Amúgy elég érdekes meghibásodás. Hogy az istenbe tudott az eltörni, főleg egy automata autóban, ahol nem tudsz durván rajtolni vele? Szerintem ott már volt valami kókányolás.
2017. jan. 22. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszokat.

Most voltunk neztuk meg az autot. Azthiszem hogy veszi a sebesseget, mert P be iszonyu hangot ad ki. Tobbi sebessegbe nemhallatszik semmi. A feltengelyrol es a valtorol is keszultek videok es kepek, lehet azzal jobban tudnam szemleltetni mik a problemak. En nemertek hozza, es nemigazan tudom hol kellenek kezdeni orvosolni a problemat. Ha kicserelik a feltengelyt, attol a valtoban az a rossz hang megszunik? Gondolom hogy nem, de Nemertem egyszerre ennyi mindennek hogy lehet baja. Ha tudtok segiteni benne, elkuldenem a kepeket es a videokat.

2017. jan. 22. 02:30
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Úgy lehet egyszerre ennyi mindennek baja, hogy az autó már 18 éves. Ha P-ben hangos a váltó a többi fokozatban meg nem ahhoz szintén semmi köze a féltengelynek. Valszeg szétrugták az autót és kuka a váltó is meg a fél futómű is.


Hol kezd a egészet? Egy normális szerelőnél, de így látatlanban a vételár felét ott fogod hagyni.

2017. jan. 22. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Ertem. Koszonom a valaszt.

Kulfoldon vagyok es eloszor erdeklodni szerettem volna, mert itt ha elvitetem egy szerelohoz kapok egy arat mennyibe kerul de tulsokmindent nemmondanak rola. De ezeket olvasva nemsok jora szamitok.

2017. jan. 22. 03:24
 6/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a rossz hang nem a váltóból jön, hanem a törött féltengely forog, és az adja.

Viszont ha nem veszi mindig az R-t, akkor valami a váltóval sem stimmel, szóval azt sem fogod megúszni. Vagy megcsináltatod egy váltóssal, vagy veszel egy bontottat, ami esetleg jó lesz, vagy átépíted kézi váltósra.

2017. jan. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszt
2017. jan. 23. 01:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!