Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Melyik a jobb motor? Fiat...

Melyik a jobb motor? Fiat fele 1.3 multijet vagy renault fele 1.5 dci?

Figyelt kérdés
2017. jan. 22. 18:23
 1/7 anonim ***** válasza:

Mindkettő egy hulladék. A renault delphi üzemanyagrendszerrel van szerelve, ami sűrűn problémás. A motort is könnyű csapágyasra hajtani, mert a hajtókarcsapágyak alul vannak méretezve.


A fiat féle 1.3 szeret kifújni a befecskendezők tűzkarikájánál, de hengerfejességre is hajlamos. A főnökömében van kb 140 ezer valós km és valami iszonyat kopogósan jár. Hidegen nem is megy minden henger. A szerviz csak széttárja a karját, nem tudnak mit csinálni.


Ha jót akarsz magadnak ilyeneket nem veszel. A vw féle 1.6 cr vagy a fiat 1.9 jtd sokkal jobb motor.

2017. jan. 22. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Ahogy az 1-es irja....itt nincs ertelme ennek a kerdesnek melyik a jobb,mert mindketto egy szemetdomb
2017. jan. 22. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

1.5 dci-t kb. 15 éve csinálnak, így kár egy kalap alá venni. Tény, hogy rossz hírű motor, de én úgy tudom, hogy valamikor leváltották a dci-nél a delphi rendszert, a csapágyasodás pedig szintén rég megoldott probléma. Nem vagyok otthon franciában, de wikipedia szerint az euro5 verziókban már bosch rendszer van.

A kérdést tehát konkrét évjáratra, típusra kéne szűkíteni.

2017. jan. 22. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Ebben a cikkben mindenre választ kapsz a Renault 1.5 dci-ről (k9k):

[link]

Ebben a cikkben pedig arról olvashatsz, mi vezet a többiek által felvázolt problémákhoz:

[link]

Én egy 7 üléses Daciában hajtok egy k9k-s Renault 1.5 dci-t (63 kW-os, ebben még kettőstömegű lendkerék sincs hibaforrásnak), egy percig sem bántam meg a választásomat. 110.000 km-nél tartok, de láttam ugyanilyen motorral eladó Renault-kat 500-650.000 km-rel ebben a cikkben: [link]

2017. jan. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen egyebkent egy 2005 koruli olcsobb kis dizelt szeretnek futarkodni es 2 kozul varialok clio 1.5 dci 65 vagy 80 lovas es punto 1.3 multijet
2017. jan. 24. 23:35
 6/7 A kérdező kommentje:
Egyebkent a corsa c be is a fiat 1.3 multijet motorja van?
2017. jan. 24. 23:40
 7/7 anonim ***** válasza:
VW TDI nem játszik? Mondjuk egy Fabia/Ibiza/Polo 1.4/1.9 PD TDI? A 2005-ös dci-k még tényleg kerülendők. De lehet, hogy ilyen célra valami kis benzint néznék. Ha sokat kell indítani, leállítani, akkor az is lehet, hogy egy benzinest kéne venned, esetleg elgázosítani. Ezzel kb. annyi lesz az üzemanyagköltséged, mint dízellel, de nincs turbó, nincs vagyonokba kerülő befecskendezőrendszer, esetleg kéttömegű lendkerék. Igaz, ez elején van egy 200ezer Ft körüli költsége.
2017. jan. 25. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!