Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Suzuki Swift 1. 0 ('99-es)...

Suzuki Swift 1. 0 ('99-es) esetében melyik érné meg jobban: E85 bioetanol átalakító beszereltetése vagy LPG autógáz üzeművé átszereltetés?

Figyelt kérdés

Melyik mennyibe kerülne kb és mennyi idő alatt térülne meg?

Tudom, mindkettőnek van előnye, hátránya is.


E85:

+ olcsóbb ár (232 Ft/l a 333 Ft/l-es E95-höz képest)

+ kisebb helyigény az LPG gáztartályhoz képest

- kicsit nagyobb fogyasztás


LPG autógáz:

++ legolcsóbb ár (170 Ft a 232-vel és 333-mal szemben)

- sok helyigény a csomagtartóban a gáztartály számára

- mélygarázsokba nem lehet vele bemenni


Szerintetek melyik érné meg jobban? Mennyi az ára az átalakításoknak és kb. mennyi idő alatt térülne meg? Melyiket javasolnátok?


2010. máj. 6. 10:08
 1/8 BeerHunter ***** válasza:
Autópiacban olvastam, hogy ezek a swiftek simán elmennek a szesszel minden gond nélkül. Mert elvileg a gumi meg minden tönkremehet, de erről a suzukik még nem tudnak:)
2010. máj. 6. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én 1.3-s swiftel először 50% etanollal jártam, semmi gondja nincs vele. a 100% etanolhoz átalakító szükséges, nem egy nagy dolog a beszerelése sem. Az egyetlen hátránya a fogyasztás, kb 15%-os megugrása, meg az, mire kitapasztalod, hogy az egyszerűbb etanol átalakítón hova kell tekerni a potmétert, hogy ne is legyen túl sok a fogyasztás, és ne is fulladozzon a motor. Nekem ez 2 napomba telt, mire normálisan, műszer nélkül belőttem a fogyasztását. (PT-E85) Én egy kapcsolóval kötöttem be, a benzin/etanol átváltás miatt. A beszerelőműhelyek ezt nem teszik meg neked. A gáztartályról nem tudok mit mondani. az biztos, hogy elveszi a csomagtartód legalább felét. A gáz úgy tudom benne van, kb 150.000-ben, az etanol átalakító 29.500-ból megvan. 38.000-ért vezérlőprogramost kapsz. Etanol érdekessége a benzinszag helyett az alkoholos-filc szagára emlékeztető szag, főleg tolatásnál.
2010. máj. 6. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

a gáz a legolcsóbb de sajnos a hozzá tartozó dolgok beszerelése elég drága.Én úgy tudom hogy a legolcsóbb is Kb 190.000 Ft ba kerül.

Persze az ára meg fog térülni de ahhoz azért elég sok idő kell s nem biztos hogy mindenkinek megéri.

Az E 85 ről annyi hogy olcsóbb a beszerelése sőt akár ingyen is megoldható hiszen ha 95 tel 50-50 %-os keveréssel használod akkor nem kell hozzá semmilyen átalakító.A hátránya még az hogy elég kevés helyen lehet kapni Magyarországon.Pl a mi városunkban sincs és kb 30 Km kellene mennem hogy tankolhassak belőle persze egy idő után szerintem majdnem mindenhol lehet majd kapni de még várni kell vele és a tankot a csöveket mindent tisztára pucol így 100-200 km után érdemes üzemanyag szűrőt cserélni.

2010. máj. 6. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Inkább E85, én a gázt egyáltalán nem ajánlom.

Gondolj bele, belerakatod 150 rugóért és az 646 lter E85 és azt jó sok idő mire elautózod.


1.0 Swift városban E85-el enne kb 8 litert vagy annyit se.


Amúgy az első nagy hülyeséget írt: Minden autónak kell átalakító a teljes bioetanol üzemhez, nem a tömítések miatt van erre szükség hanem az autó injektora miatt, mivel bioetanolból több kell az autónak mint benzinből


Akkor nem kéne átalakító ha a swiftek karburátorosok lennének, márpedig nem azok

2010. máj. 6. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
És a gyújtás se a szokott helyen történik etanollal szóval az se mindegy hogy hol van.
2010. máj. 6. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Jah igen a gázra való átalakítás nagyon drága, illetve a Suzuki Swift amúgy se, a nagy csomagteréről híres, hát még ha beleraksz egy 70 literes gáz tartályt, viszont ha Ukrajnához elérhető távolságon belül laksz max 150 km, akkor megérheti a gáz, ugyanis kinnt a gáznak 70-80 Ft literje, míg a benzinnek 180 körül, ha kimész csont üres gáz és benzin tankkal, akkor megérheti.
2010. máj. 11. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Alapba eszik szegény autó a 3 hengerével kb. 5-6 litert ha úgy hajtod ahogy kell most azt hova akarod még csökkenteni???
2010. jún. 14. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nekem 1.3 8V swiftem van ,de azért elmesélném a tapasztalataimat.

Etanollal 50% ban keverve nekem sem volt semmi problémám,meg sem érezte a gép a különbséget.

100% etanolnál mivel több üzemanyagra van szükség, ezt a befecskendezési nyomás emelésével szokták elérni, amely egy 10 perces és 10 filléres beavatkozás. A nyomásszabályzó rúgója alá kell rakni egy kb 1mm es alátétet. Kicsit nagyobb előgyújtást sem árt adni a gépnek. Átalakitó elektronikát nem raktam be.

Nehezebben indúlt a gép,és mig be nem melegedett rángatott kicsit. Melegen már elfogadható volt. A fogyasztásom nekem 2 literrel is megugrott, további kisérletezéssel biztosan többet ki tudtam volna hozni belőle.


Gáz

170 000ért gázositották lovátó rendszer,zavoli elektronikával, 80 literes!!! gáztartállyal,ami a 3 ajtós kocsi teljes csomagterét elfoglalja. Persze lehet hozzá 60 literes sima, vagy 35 literes potkeréktartályt is kérni,de nekem Ukrajnába járni ez jobban megérte.

Már egyébként ott is 130 ft a gáz.

Tapasztalatok: Nagyon megéri. A motorom imádja. Nem érezhető teljesitményvesztés, viszont sokkal selymesebben,hallkabban jár gázzal. Sokkal kellemesebb vezetni mint benzinnel, csak pozitiv tapasztalatom van. A fogyasztásom kb fél literrel több,sokkal többre számitottam.

15 000 km mentem eddig vele gond nélkül.Mindenkinek csak ajánlani tudom.

2011. márc. 31. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!