Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Opel Kadettban hol találom a...

Opel Kadettban hol találom a termosztátot?

Figyelt kérdés
Valószínűleg nyitva maradt... 75 lovas.

#opel kadett termosztát
2017. febr. 28. 13:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Van egy olyan sejtésem, hogy a vízcsövek környékén, valahol nagyon nagyon közel a blokkhoz érdemes keresni. :)
2017. febr. 28. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
szerelték vagy 15 féle motorral...
2017. febr. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ja, köszi. Gondoltam én is, hogy nem a csomagtartóban.


Kívülről nem látszik, vannak csőbe elhelyezett termosztátok is, minek bontanám meg 5 helyen, ha tudnám pontosan hol van.


1.4 -es 75 LE OHC motor.


Teljesen elég számomra az is, ha csak az ír aki tudja, aki meg nem az szépen átlapoz, hisz van még annyi kérdés ahol lehet trollkodni.

2017. febr. 28. 15:01
 4/6 anonim ***** válasza:
A vezérlés oldalon van, ahonnan kijön a felső vízcső a radiátorra.
2017. febr. 28. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm
2017. márc. 1. 05:34
 6/6 A kérdező kommentje:

Kommentelem a saját kérdésem, hogy ha valaki olvassa keresőből egyéb helyről ideesik akkor találjon hasznos információt.


Végül is ahogy a 4 -es válaszadó írta valóban a vezérlés oldalon van, ráadásul pont a vezérlés mögött. Így annak a szétszedése nélkül ebben az autóban nem is lehet kicserélni. Ha a vezérlés szét van szedve akkor már csak két csavar.


Ez elég elszomorító, már nem a műszaki tény, hanem hogy most cseréltettem komplett vezérlést, kértem ennek a cseréjét is, a számla szerint kicserélték, a gyakorlatban meg nem. Vannak sajnos ilyen szerelők.


Szóval meg kell nézni hova viszi az ember az autóját, most már egy újabb helyet tudok ahova nem.


Végül is találtam egy opeleseknek szóló oldalt ahol van egy kis segítség, hogy ha valaki nem akarja szétszedni a vezérlést, vagy kifizetni egy szerviznek akkor egy csőtermosztátot lehet kapni beteszi a vízcsőbe és tökéletes.


Egy-két helyen lehet kapni így ezen a néven webáruházakban, persze a boltokban (unix, bárdi) így nem fognak találni, mert csak a gyárival megegyező utángyártottat listázzák, de még egy kis kutatással rájöttem, hogy vannak autók amik eleve ilyennel vannak gyárilag szerelve, például a renault 19 (szerintem kb. ezt küldik ha valaki opel csőtermosztát néven rendeli meg, nem hinném, hogy külön gyártanak). Innentől fogva már csak eldönti az ember hány fokosat akar, én 89 -eset vettem és próbakörrel együtt 20 perc alatt magam megcsináltam, tökéletesen működik.

2017. márc. 2. 11:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!