Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogy lehet megjavítani a...

Hogy lehet megjavítani a zárlatos autóhangszórót?

Figyelt kérdés

A kocsimban,ha nagyobb hangot adok a zenére,elnémulnak a hangszórók.Egyik napról a másikra.A Multimédiának nincs baja.Szakembernél voltam,ő mondta,hogy valószínűleg zárlatosak. Lehet köze annak,hogy a váltó vezérlő elektronika hibás volt?(a napokban cseréltetem ki)

Hogy tudják megjavítani az ilyen zárlatos hangszórókat?



2017. márc. 18. 14:10
 1/7 anonim ***** válasza:
84%

A váltó vezérlésével valszeg nem függ össze.


A zárlatos hangszórót a cseredarab beépítésével javítják elsősorban - ha keresel képet a neten, hogy hogy is néz ki a tekercselése, akkor rájössz miért. :)


Először hibakeresés, utána csere ahogy szükséges.

Könnyen lehet, hogy valami túl nagy teljesítményt akar felvenni és attól csinálja. Én megpróbálnám egyesével lehúzkodni a hangszórók csatlakozóit és úgy kipróbálni, hátha kiderül melyik rossz.

2017. márc. 18. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 nontau válasza:
69%
Ha egy hangszóró zárlatos az többé nem szólal meg. Másdfél voltos elemmel meg tudod mozgatni a membránt ha mozog és puffanó hangot ad akkor jó a hangszóró.
2017. márc. 20. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Szerintem ez fatális baromság,hogy a zárlatos hangszórót nem lehet megjavítani.

Az első kommentelőnek jár a pacsi!

A többiek meg...inkább olyanok legyenek szívesek írni,akiknek van halvány fingja erről,vagy esetleg tapasztalata.

Köszi :)

2017. márc. 20. 17:22
 4/7 anonim ***** válasza:
69%
Ha nem azt olvasod amit olvasni akarsz akkor miért kéred ki más véleményét?
2017. márc. 29. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem ez fatális baromság,hogy a zárlatos hangszórót nem lehet megjavítani."

Milyen hangszóróról van szó? Régieket újratekercseléssel van, hogy lehet javítani, az újakat 99% hogy nem. Direkt így készülnek, olyan mint amikor egy motorvezérlő megpusztul, mert pl. egy 0,38 Forintos SMD kondi tönkremegy benne.

2017. márc. 29. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hmmm... Lehet javítani, mert szinte mindent lehet, de nem érdemes ahogy leírtam a #1 hozzászólásban.

De akkor vesézzük ki részletesen: tudod hogy épül fel egy hangszóró gondolom, a jelből úgy lesz hang, hogy az áram járta vezető elmozdul a mágneshez viszonyítva és ezzel mozgatja a membránt, ezt a mozgás által keltett hullámot hallod hangként. Ugye zárlat valószínűleg a tekercselésben lehet (persze lehet hibás a csatlakozónál is valami, elengedhet a forrasztás, de az se ok nélkül történik), aminek a javításához be kell szerezni a megfelelő átmérőjű vezetőt (szigetelés nélküli rézszálat jellemzően), mert ha sikerül szétbontani és megtalálod a hibát, akkor sem valószínű, hogy majd megtudod oldani újratekercselés nélkül. Meg lehet próbálni barkácsolni, de ha növeled a tömeget mondjuk egy kis darab vezeték beforrasztásával (ha egyáltalán elfér), akkor máshogy fog szólni. Ha megváltozik az impedanciája (ellenállása lényegében, ugye megvan hány Ohmos a hangszóró), akkor is máshogy fog viselkedni.

Szóval megpróbálod a rézhuzalt beszerezni, akkor derül ki, hogy senki nem ad belőle 43 centis darabokat, hanem csak kilóra mért tekercsekben árulják, ami elég lenne a következő hat autód összes hangszórójának az újratekercselésére úgy 15-ször.

És ezekhez mindhez feltételeztük, hogy bontás közben nem sérül meg semmilyen része a hangszórónak amit cserélni kellene megint.


Szóval hibakeresés, ha valamelyik hangszóró a hibás, akkor azt kiépíteni, szaküzletben megvenni a méretben és egyéb paraméterekben stimmelő cseredarabot és kész.

Ez a gazdaságos megoldás, a többi a kétes kimenet és a túlzott idő és anyagi ráfordítás miatt inkább csak játék.

2017. márc. 31. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Értelmes hozzászólás,erre vártam!

Köszönöm!

2017. ápr. 2. 01:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!