Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Szerintetek az úgy kóser, ha...

Szerintetek az úgy kóser, ha egy tekerős gokart-ra honda dio robogo motort szerelek?

Figyelt kérdés
Különben én azzal a robogoval teljes mértékben meg vagyok elégedve.5 éve megvan, és még gyertyát sem kellett benne cserélni. Semmi baja nem volt, pedig napi használatban van, kivéve télen?
2010. máj. 16. 14:21
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha neked jó úgy, miért ne? A váz reméljük, el fogja viselni a blokk töblettömegét és a fellépő nagyobb erőket. De ha találsz neki helyet és a kihajtást is meg tudod oldani, lehet ilyennel játszani.

Viszont azt remélem, tudod, hogy a közúti forgalomban való részvételhez kell majd néhány kiegészítő...

2010. máj. 16. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
nemtudom :S kibírta gond nélkül, mert Honda. de nem pályára tervezték. inkább vegyél valami használt Rotax-ot, vagy Maxtert. minimum 100cc-s 2-üteműt. de a robogómotrot nr. gyenge lesz. vezettem több alkalommal 125-ös 4-ütemű gokartot, de elég unalmas. ezen kívül 100cc-s Maxtert, és az olyan no comment. erős, pörgős, és nagyobb pályákon se unalmas. de a Dio motort hamar meg fogod unni. nem rosszból írom, csak szeretnélek megkímélni tőle. saját érdekedbe inkább ne tedd bele. vegyél valami használt, erre a célra tervezett motort, és nemcsak menni fog, hanem még élvezni is fogod. majd lécci írd ki, hogy döntöttél. köszi :)
2010. máj. 16. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
elnézést, nem olvastam el elég figyelmesen az első választ. előszöris, mil az, hogy HA a váz elbírja a többlettömeget, és teljesítményt? a váz mindenképpen elfogja, mivel nem papírból készült. sokkal nehezebb motrokkal is versenyeznek. például 390cc. ha ezt elbírja, akkor a robogómotrot játszva. és a teljesítmény? versenyeznek 125-ös 60 lóerős(!!!) gépekkel is. tehát a "nagy" teljesítménnyel és tömmeggel nem lesz gond, de akkorse tedd bele. az előzőben megindokoltam.
2010. máj. 16. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha jól látom, tekerős gokartról van szó. Lehet, hogy az én műszaki képzettségem hiányos, de úgy gondolom, egy tekerős gokart váza és egy - akármilyen kicsi - motorral felszerelt gokart váza nem egyezik meg teljes mértékben. Hiszen akkor ilyen erővel a motorkerékpárok vázának sem kellene eltérnie a kerékpárvázaktól...

Ha pedig nem egyezik meg a váz (mondjuk gyengébb a pedálosé, mert nem kell egy motort cipelnie és jóval kisebb nyomaték cibálja a hátsó tengelyt), akkor lehet, hogy nem fog minden probléma nélkül kijönni az utólag felszerelt motorral...

(sajnos csak az utólag motorizált kerékpárokról vannak tapasztalataim, azokat próbálom átültetni ide)

2010. máj. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
00:18-as, köszi, hogy felhívtad rá a figyelmet, hogy tekerős gokartról van szó. eddig nem vettem észre. ezért fogalmaztam meg a másik, és a harmadik választ úgy, ahogy. ha nem motoros goart vázáról van szó, akkor visszavonom. nyugodtan tedd bele a Hondát
2010. máj. 17. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!