Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Hogyan reagálja le az autó,...

Hogyan reagálja le az autó, ha menet közben defektes lesz az egyik gumi?

Figyelt kérdés
Még nem történt velem ilyen. Most a parkolóban eresztett le az egyik gumi, ez inspirált a kérdésre.
2008. okt. 15. 20:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Amióta tömlőnélküli gumikkal szerelik az autókat, azóta minimális az esély,hogy "durrdefektet" kapj. Esetleg akkor ereszt le rögtön a gumi, ha nagyobb kátyút vagy járdaszegélyt kapsz el, de azt rögtön észreveszed.

Általában egy "sima" defektnél csak annyit venni észre, hogy elkezd húzni valamelyik irányba az autó egy idő után, és gyengébbnek tűnik, többet fogyaszt. Ha nagyobb a lyuk és az előbbi jelek elkerülik a figyelmedet, akkor egy idő után (ha már felnire tetted) még ronda zörgő hangot is ad a kerék. Ekkor általában már javíthatatlan lesz a gumi.

Van olyan is, hogy kisebb szög, vagy pl. faforgácslap-csavar benne is marad a gumiban elzárva a levegő útját, és csak aszfalton, lassú gurulásnál lehet hallani ahogy csattogó hangot ad, (pont mikor kavics szorul a bordába) ilyenkor még simán el lehet menni vele a gumishoz.

2008. okt. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Bocs, az első vagyok.

Nem álltál túl közel valakihez? TESCO parkolóban szoktak egyesek úgy büntetni, hogy leeresztik a gumit, mert ezzel nem okoznak maradandó kárt, csak bosszúságot!

2008. okt. 15. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Nem, egy nem éppen erre a célra kialakított földes parkolóba kellett beparkolnom, mert máshol nem volt hely, a padka is magasabb volt, amin át oda jutottam, úgyhogy lehet, hogy ott érte valami a gumit. Nem hinném, hogy bárki ártani akart volna nekem.
2008. okt. 15. 21:27
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem autópályán volt durr defektem. Pedig sem padkát nem ogtam,se semmin nem mentem át amit ézre vettünk volna.

Hirtelen iszonyatosan el kezdett húzni az autó. Szerencsénk volt, hogy nem volt körülöttünk senki és elég széles volt a pálya, hogy legyen hova húzni.

2008. okt. 15. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem kormányzott kerék lesz defektes, akkor igazából olyan nagy probléma nincs. Ha a kormányzott kerék, akkor már nagyobb a gond, mert az az autó feletti kontroll elvesztésével járhat.


Én egyszer egy kereszteződésben kaptam durrdefektet. Mivel elsőbbséget kellett adnom, így a sebességem kb. 10-20 km/h volt. Balra szerettem volna kanyarodni. Onnan tudtam, hogy itt valami most nem stimmel, hogy a kormány koppanásig balra tekerve, az autó pedig szépen megy egyenesen... Úgyhogy lassan belecsorogtam a kereszteződésbe, de szerencsére nem lett semmi gond.

2008. okt. 15. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!