Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » D1 10 napos autópálya matrica...

D1 10 napos autópálya matrica csak egy adott autópályára érvényes, vagy ezzel az egyel igénybe vehetem Magyarország össze autópályáját?

Figyelt kérdés
Szolnok megyéből mennék Balatonra, ahogy nézem az útvonalat közben több autópályára felkéne mennem.
2017. júl. 9. 18:29
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A 10 napos matrica Magyarország összes gyorsforgalmi útjára érvényes, nyugodtan mehetsz vele több autópályán is - persze csak addig, amíg érvényes.
2017. júl. 9. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, most megnyugtattál. Sosem használtam még ilyet, azt hittem külön ki kell csengetni atópályánként azt a 3 ezer forintot :D Köszi szépen! Néhol olvasok ilyen megye matricát, az mi?
2017. júl. 9. 18:34
 3/5 anonim ***** válasza:

Megyei csak évesből van.

A heti (10 napos) és a havi (30 napos) az egész országra érvényes.


Amúgy hihetetlen lesz, amit írok, de az interneten egyedül meg lehet találni ezeket az információkat, pl. itt:

[link]

2017. júl. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Beviz Elek ***** válasza:

Magyarul, érthetően.


2 típus van, az országos és a megyei.


Az országos: az egész országra érvényes, lehet 10 napos, 30 napos, éves (és fejből nem tudom van-e több)


Megyei: az adott megyére érvényes az adott naptári évben (nem pont, takar valamennyit a következő évből, de a hangsúly azon van hogy nem a vásárlástól számított 365 napig!)


Tegyük fel Pest megyében laksz és rendszeresen használod az M2-t. Ilyenkor érdemes venni egy éves Pest megyeit, az évben a megyehatáron belül bármennyit, bárhol mehetsz. Ha nyáron lemész a Balatonra, akkor veszel emellé egy 10 napos országost, akkor 10 napig az országban bárhol és bármennyit mehetsz

2017. júl. 9. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az infókat! :)
2017. júl. 9. 19:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!