Kezdőoldal » Közlekedés » Autók, motorok » Honnan tudhatom meg az autó...

Honnan tudhatom meg az autó szériaszámát?

Figyelt kérdés

2002-es Ford fiestám van,de nem tudom a szériaszámát.

Az MK biztos,de még tartozna hozzá egy szám.


2008. okt. 18. 22:39
 1/4 anonim ***** válasza:
53%

Felénk azt alvázszámnak hívják!

A 2002-es Fiestánál a menetirány szerinti bal oldalon a toronyba van beütve. De be van írva a forgalmi engedélybe is, és szerepel a tipustábláján is!

Itt vannak a kódok jelentései is:

[link]

2008. okt. 19. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Az európai Fordokon a szériaszám az alvázszám utolsó 7 karaktere. Ez jelen esetben két betű (MK) és az utána következő 5 szám.

A két betű a gyártás időpontját jelzi (év, hónap) A szériaszám alapján lehet pl. alkatrészt rendelni.

A beütött alvázszámot ne ott keresd, ahol az előző írta, hanem a jobb első ülésbak és a küszöb között egy kis felhajtható műanyag lap alatt. A tipustábláról is leolvashatod, ez a motortérben a tűzfalra van szegecselve.

2008. okt. 19. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Sziasztok!

Először is köszönöm a válaszokat!

A forgalmiba nincsen külön szériaszám.

Igazából egy fiesta oldalra szerettem volna regisztrálni és ott kérdeztek szériaszámot,de mind úgy kezdődött, hogy MK és még egy szám szerepet utána.

Az én alvázszámom utolsó 6 jegye egy R betű és még 5 szám.

Sehol egy M vagy K betű...

Szóval nem értem.

2008. okt. 19. 17:46
 4/4 anonim ***** válasza:
Az előző válaszolónak: ez igaz is volt a régi autókon de a kérdező írta, hogy 2002-es ford és annak már a toronyba van ütve az alvázszáma!
2008. okt. 22. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!